Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Puchar proboszczów w Malborku. Dzieci i młodzież w pierwszym takim turnieju

[email protected]
Po raz pierwszy w Malborku został zorganizowany turniej piłkarski, w którym trofeum był puchar proboszczów miejscowych parafii. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nadrabiamy zaległości, bo turniej odbył się 10 maja w hali Gimnazjum nr 3. Zespoły rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej (klasy I-III podstawówki) zwyciężyło Olimpico A, które grało w skadzie: J. Musiał, A. Gawryluk, K. Deranek, J. Jędrzejewska, P. Nadolska, I. Stachurski.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się drużyny: Olimpico B, SP 8, SP 3, Parafia MBNP.

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej po puchar proboszczów sięgnęła drużyna SP 2 w składzie: A. Nierzwicki, S. Dreszler, M. Bożek, S. Partyka, K. Żurawski, M. Sadowski, O. Temczuk.

Kolejne miejsca zajęły: Urszuliki SP 5, AP Team, GZ Malbork, SP 8, Atletico, SP 3.

W najstarszej kategorii zagrali gimnazjaliści, a główne trofeum zdobyła FC Barcelona: Malinowski, Koperski, Kowalczyk, Salamucha, Sobieraj, Musialski. Drugie miejsce zajął zespół FC Gimbusy, a trzecie - Gimnazjum Korwina.

Najmłodszą zawodniczką turnieju była Nadia Jędrzejewska (6 lat) z Olimpico Malbork. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy - puchary. Organizatorzy dziękują dyrektorowi Gimnazjum nr 3 za udostępnienie sali sportowej, obsłudze sali, a także sędziom (Jerzy Wnuk-Lipiński i Rafał Wojszel) oraz pomocy medycznej (Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy).