Puchar Tymbarku. Olimpico Malbork o krok od awansu do finału ogólnopolskiego. Wysokie miejsce chłopców z SP 5

rk
Niewiele brakowało, a dziewczynki z Olimpico Malbork w kategorii U-10 pojechałyby do Warszawy na finał turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Wśród 12-latków tuż za podium znalazła się drużyna SP 5 Malbork.

Finał wojewódzki popularnego turnieju odbywał się przez trzy dni na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Traugutta. ​Zespoły dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych (U-12, U-10 i U-8) rywalizowały o finał ogólnopolski w Warszawie, gdzie mecze finałowe rozgrywane będą na Stadionie PGE Narodowym tuż przed finałem Pucharu Polski.

W kategorii U-10 Olimpico Malbork awansowało do fazy pucharowej, gdzie w ćwierćfinale wygrało 1:0 z Małymi Turami Chojnice, w półfinale padł remis 5:5 z Błękitnymi Wejherowo, ale podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego były lepsze w karnych (2:1). W finale dziewczynki z Malborka przegrały 0:3 z Feniksem Kramarzyny.

Czołówka turnieju:
1. Feniks Kramarzyny
2. Olimpico Malbork
3. Błękitni Wejherowo
4. Pogoń Tczew

Olimpico grało w składzie: Zuzanna Dziedzic, Lena Jędraszek, Hanna Jędraszek, Oliwia Karpińska, Marcelina Kąkol, Julia Lis, Maria Milanowska, Kaja Płotka, Lena Procajło, Wiktoria Zduńczyk.
Oliwia Karpińska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju dziewcząt U-10.

- Dziękuję wszystkim za pomoc w turnieju, także kierownicze drużyny Barbarze Płotce za duże zaangażowanie i motywację dziewczyn - podsumowuje Jerzy Wnuk-Lipiński.

W kategorii U12 chłopców bardzo dobrze spisała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku, która otarła się o podium. Wyszła z grupy po porażce 1:3 z SP Tuchomie oraz zwycięstwach 7:0 z SP Skarszewy i 7:1 z SP Mrzezino. W ćwierćfinale "piątka" pokonała 2:0 SP Pelplin. W półfinale uległa 1:4 SP 6 Gdynia, a w meczu o 3 miejsce przegrała 0:2 z SP Bojano i ostatecznie uplasowała się na 4 miejscu w stawce 18 drużyn biorących udział w finale wojewódzkim.
Do Warszawy pojedzie drużyna SP Stężyca.

W kategorii dziewcząt do fazy ćwierćfinałowej U-12 awansowało Olimpico, które na tym etapie po bezbramkowym remisie przegrało w karnych 5:6 z Feniksem Kramarzyny.
W najmłodszej kategorii (U-8) w czołówce dziewcząt, na piątym miejscu finał wojewódzki ukończyła SP 2 Nowy Staw.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0