Remisy Gromu i Delty, porażka Błękitnych

(JS)
Delta Miłoradz i Grom Nowy Staw zremisowały, a Błękitni Stare Pole ponieśli porażkę w 19 kolejce piłkarskiej V ligi.

Grom Nowy Staw zremisował 1:1 z KP Starogard Gdański. Faworytami meczu byli gospodarze, którzy przewodzą tabeli V ligi z 17 zwycięstwami na koncie i 1 remisem. Po meczu z Gromem KP ma na koncie już 2 remisy. Gospodarze objęli prowadzanie po godzinie gry, dziesięć minut później padł gol wyrównujący za sprawą trafienia samobójczego.
- Byliśmy drużyną lepszą, graliśmy piłką, a gospodarze wybijali piłkę z obrony – opowiadał po meczu Marek Kwiatkowski, trener Gromu. - Jestem zadowolony z naszej postawy i remisu.

Grom Nowy Staw: Ćwiek - Lehle, Gębarowski, Błażek (82 Jurczyk), Woliński (65 Miśkiewicz), Jankowski (46 Dajer), Dryjas, Szramka, Danielak (80 Rugała), Statkiewicz, Przyłucki.

Delta Miłoradz zremisowała na wyjeździe 2:2 z Wisłą Korzeniewo, choć do przerwy wygrywała 2:0. Piłkarze z Miłoradza objęli prowadzenie w 9 minucie meczu po golu Tomasza Niezgody. Dwadzieścia minut później wynik podwyższył Tomasz Jeleń. Goście strzelili także trzeciego gola (przy stanie 2:1), ale ten nie został uznany przez sędziego. Ostatecznie Wisła doprowadziła do remisu zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry.
Delta kończyła mecz w dziesięciu. Za dwie żółte kartki z boiska usunięty został Tomasz Jeleń.

Delta Miłoradz: Tymoszuk - Lenkiewicz, W. Figlewski, Ulkowski, Gołko (60 Kowalik), Tchórz, Jeleń, Kociemba, Niezgoda, Kozieł (80 Manteufel), Modrzejewski.

Błękitni Stare Pole ulegli na wyjeździe Wdzie Lipusz 0:2. Obie bramki padły w pierwszej połowie meczu.
- To było słabe spotkanie, typowa kopanina – mówił po meczu Józef Osnowski, kierownik Błękitnych. – Zagraliśmy słaby mecz, ale pojechaliśmy do Lipusza 13-osobową kadrą, chyba piłkarze byli myślami już przy świętach.

Błękitni Stare Pole: Mazur - D. Kułakowski, Komorowski, Chwesiuk, Ł. Olejnik, Łudziński, Orłowski, Karlak, Wiedeński, Jędrzejewski (80 W. Richert), Maszkowski (46 Jasnoch).