Reprezentacja Artystów Polskich zagrała w Nowym Stawie [ZDJĘCIA]. Oldboje Gromu nie dali jej rady

Mecz Reprezentacji Artystów Polskich z drużyną Nowego Stawu zakończył Święto Ziemi Żuławskiej. Goście pokazali, że potrafią grać nie tylko w filmach... Pokonali gospodarzy 3:0.

Fani piłki nożnej przyszli w niedzielne popołudnie (25 czerwca) obejrzeć w akcji zwłaszcza byłych zawodników Gromu, m.in. tych, którzy 20 lat temu wywalczyli awans do klasy okręgowej, czy także Piotra Świerczewskiego, byłego reprezentanta Polski, który kierował obroną RAP. Wiele osób zjawiło się też na Stadionie Miejskim po to, by sprawdzić na własne oczy, jak na boisku radzą sobie panowie znani z telewizyjnych i kinowych ekranów.

Zabawą - zabawą, ale obie drużyny grały na poważnie. Nikt się nie oszczędzał i były też "straty". Przekonał się o tym na przykład Marek Szczeciński z drużyny nowostawskiej, który z kontuzją został zniesiony z boiska na noszach. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale w końcówce Reprezentacja Artystów Polskich objęła prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Marcina Chorosińskiego, aktora znanego m.in. z roli Leszka Skalskiego w "M jak miłość".

W drugiej połowie dominowali już piłkarze RAP. Bramki zdobyli aktor Konrad Marszałek i kolejną Marcin Chorosiński i artyści wygrali 3:0. Trzeba dodać, że po przerwie zawodnikom nie była straszna potężna ulewa, która przeszła nad miastem. Kontynuowali grę pomimo trudnych warunków.

W drużynie RAP zagrali jeszcze m.in. aktorzy Jarek Jakimowicz, Piotr Zelt, Marcin i Rafał Mroczkowie, Robert Moskwa, satyryk Wiesław Tupaczewski, tancerz Rafał Maserak. Pomiędzy słupkami stał Grzegorz Jędrzejewski, popularny "Gabor" z programu "TurboKozak" emitowanego w Canal+ Sport.

Po meczu fani mieli okazję zrobić sobie wspólne zdjęcie z ulubionymi artystami i zdobyć autograf.