Reprezentanci Sokoła Malbork z sukcesami na Biegu Unijnym w Kwidzynie

Czterech młodych lekkoatletów Sokoła Malbork wystartowało w piątek (9 października) w XVII Ogólnopolskim Biegu Unijnym w Kwidzynie. I mogą być z siebie zadowoleni, bo zajęli wysokie miejsca.

Rywalizacja w biegach przełajowych odbywała się na Stadionie Miejskim w Kwidzynie na około 800-metrowych pętlach. Największy dystans - 2400 m - mieli do pokonania juniorzy. Właśnie w tej kategorii 2 miejsce zajął tegoroczny absolwent II Liceum Ogólnokształcącego i jednocześnie zawodnik Sokoła Malbork - Paweł Folta.

Młodzicy biegali na 1600 metrów. W tej kategorii rywalizowali trzej reprezentanci Sokoła, uczniowie II LO. Uplasowali się na trzech miejscach za podium. Oskar Wąsik był czwarty, Bartosz Sowiński - piąty, Maksymilian Rutkowski - szósty.

- Wśród młodzików zwyciężył zawodnik z Elbląga, który był czwarty na niedawnych mistrzostwach Polski w Słupsku. Nasi biegacze nawiązali walkę z pierwszą trójką. Dla nich był to kolejny start kontrolny przed najważniejszą imprezą, międzywojewódzkimi mistrzostwami młodzików, które na 7 listopada planowane są w Chełmnie - mówi zadowolony Norbert Sajkowski, trener Sokoła.

Z kolei 27 listopada na Miłosnej w Kwidzynie mają się odbyć mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, gdzie wśród juniorów wystąpi Paweł Folta, a juniorów młodszych - Patryk Sajkowski. Wcześniej, bo w dniach 16-18 października w Kozienicach mają być zorganizowane mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych, gdzie również chcą wystartować reprezentanci Sokoła.

Malbork. SportGeneracja 2020 w "trybie awaryjnym", ale bardz...