Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki rowerowe do 33 km od Nowego Dworu Gdańskiego. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 4 - 5 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na wycieczkę rowerową w pobliżu Nowego Dworu Gdańskiego? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Wybraliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Są zróżnicowane pod względem trudności czy długości, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 33 km od Nowego Dworu Gdańskiego. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w pobliżu Nowego Dworu Gdańskiego warto sprawdzić w weekend.

Spis treści

Wycieczki rowerowe w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 33 km od Nowego Dworu Gdańskiego, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz na wyprawę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 11 maja w Nowym Dworze Gdańskim ma być 13°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 37%.

🚲 Trasa rowerowa: Na Malbork szlakiem kościołów i domów podcieniowych.

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 101,88 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 7 min.
  • Przewyższenia: 22 m
  • Suma podjazdów: 144 m
  • Suma zjazdów: 143 m

Trasę rowerową mieszkańcom Nowego Dworu Gdańskiego poleca KMaro

Może niektórych rozczaruję ale nie jest to forma pielgrzymki rowerowej po Żuławach. Celem wyprawy był oczywiście zamek w Malborku, który dla mnie był jest i będzie jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce. Mieszkając w Krynicy Morskiej zastanawiałem się jak rozwiązać ten problem. One way raczej nie wchodził w rachubę. Z pomocą przyszedł niejaki jacek1400 ze swoim projektem nr 68072. Dlaczego nie. Jacka projekt dojrzewał w mojej głowie dwa dni Trasę lekko pozmieniałem pod swoje potrzeby. Krajobraz na Żuławach nie jest zbyt zmienny. Wszędzie olbrzymie gospodarstwa rolne, wiatraki i wierzby. A tu co parę kilometrów mamy jakąś perełkę architektury, która wynagradza nas za trud pedałowania i daje zachętę do dalszej jazdy. W mojej przygodzie nie chodzi o badanie historii tego obszaru ale o impresje, o nasycenie oczu pejzażami sennych wsi przez ich najstarsze obiekty budowlane.
Rower: zdecydowanie trekingowy lub crossowy bo choć trasa przebiega tylko w 10 % po drogach polnych to są to jednak elementy kluczowe. Były zalety czas na
wady. To niewątpliwie 6 km odcinek pomiędzy Gnojewem a Malborkiem wzdłuż drogi S22. Ale czy to rzeczywiście wada nie do pokonania. Nikt nie lubi jeździć po drogach po których pędzą TIRy ale wg mnie na 100 km trasę nie wybieramy się jak na rodzinną przejażdżkę. Widzę tu wytrawnych kolarzy, którzy mają doświadczenie w takich wypadkach. I druga sprawa wzdłuż drogi s22 biegnie utwardzone pobocze z którym rower crossowy radzi sobie bez problemu.
Ocena końcowa: Trasę oceniam bardzo wysoko bo w monotonnym krajobrazie mamy zabawę z odkrywaniem perełek architektury no i oczywiście zamek w Malborku, który niewątpliwie stanowi olbrzymią wisienkę na żuławskim torcie.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Szlak rowerowy dookoła Wyspy Sobieszewskiej

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 27,28 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 7 min.
  • Przewyższenia: 21 m
  • Suma podjazdów: 202 m
  • Suma zjazdów: 207 m

GR3miasto poleca trasę rowerzystom z Nowego Dworu Gdańskiego

Szlak Rowerowy im. Wincentego Pola wiedzie wokół Wyspy Sobieszewskiej. Jego pętla liczy nieco ponad 27,5 km. W części północnej trasa, w dużej mierze prowadzi leśnymi duktami, równolegle do Zatoki Gdańskiej. W części zachodniej i południowo-wschodniej jedziemy już jednak asfaltem, miejscami dziurawym jak "ser szwajcarski".

Szlak w ostatnim czasie zyskał nowe oznakowanie oraz wiaty wypoczynkowe. Na trasie powstały także tablice informacyjne o szlakach nordic walking i pieszych rekreacyjnych. Zimą, bądź przed sezonem letnim, gdy jest mały ruch samochodowy można tym szlakiem zrobić sobie rekreacyjną pętelkę, ale latem raczej bym się nim nie wybrał...jak dla mnie za dużo asfaltu ;)
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Okolice Sztutowa - Propozycja wycieczki

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 32,51 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 20 min.
  • Przewyższenia: 4 m
  • Suma podjazdów: 20 m
  • Suma zjazdów: 20 m

PomorskieTrasyRowerowe poleca trasę mieszkańcom Nowego Dworu Gdańskiego

Dominująca nawierzchnia: asfalt, płyty betonowe

Czas potrzebny na pokonanie trasy: 3-4 godziny

Krótka i interesująca wycieczka rowerowa po płaskich terenach Żuław. Proponowana trasa ma formę pętli, rozpoczynającej się i kończącej w porcie rybackim w Kątach Rybackich.

Wiedzie typowymi drogami żuławskimi o nawierzchni asfaltowej lub, najczęściej, po płytach betonowych które wykorzystuje się często na tych bagnistych terenach do utwardzenia nawierzchni. Po drodze zobaczyć można dawny obóz koncentracyjny Stutthoff w Sztutowie (należy dodatkowo przeznaczyć na jego zwiedzanie 2-3 godziny), węzeł wodny w Rybinie oraz dwa zwodzone mosty. Na trasie znajduje się kilka miejscowości z zachowanym częściowo budownictwem żuławskim. Większość trasy prowadzi polderami poniżej poziomu morza.

Wycieczkę można rozpocząć równie dobrze ze Sztutowa bądź Stegny. We wszystkich tych miejscowościach znajdują się parkingi samochodowe. Na obszarze tym nie ma połączeń kolejowych, więc istnieje konieczność dojazdu rowerem z Gdańska, Malborka lub Elbląga, wypożyczenia go na miejscu lub zabrania ze sobą do samochodu.

Trasa pochodzi z wydawnictwa "Rowerowe Inspiracje" opracowanego przez UMWP

Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Mazury Zachodnie vol.3

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 130,39 km
  • Czas trwania wyprawy: 8 godz. i 55 min.
  • Przewyższenia: 190 m
  • Suma podjazdów: 1 058 m
  • Suma zjazdów: 990 m

Rowerzystom z Nowego Dworu Gdańskiego trasę poleca Max_c74

Wyszukując ciekawe miejsca na mapach zastanawiam się czy w rzeczywistości jeszcze coś się zachowało z ruin pałaców, dworów i zamków. Ta wycieczka była miłym zaskoczeniem bo prawie wszystkie zabytkowe ruiny można było zwiedzić i dotknąć. Przygotowałem tak wiele miejsc do odwiedzenia, że musiałem z części zrezygnować zdając sobie sprawę, że czasu będzie za mało żeby je zobaczyć. Trochę mnie to cieszy bo kolejna wycieczka właściwie już jest przygotowana.
Odwiedziłem:
dwór barokowy Marwica, ruinę pałacu Topolno Wielkie, ruina pałacu Wysoka, ruina zabytkowego młyna Gradowy Młyn, zespół dworski Powodowo (za płotem), Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego Kwietniewo, zespół pałacowo-parkowy z folwarkiem Dymnik, Kościół Niepokalanego Serca NMP Rychliki, ruina pałacu Barzyna, zabytkowy spichlerz Śliwica, pochylnia na Kanale Elbląskim Kąty, zabytkowy folwark i pałac Drulity, ruina pałacu Sasiny, pałac Dziśnity, ruiny dworu Gisiel, zabytkowy wiadukt, ruiny pałacu Pudłowiec, cmentarz luterański Dzierzgoń, pałac i wieża ciśnień Grzymała.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Mierzeja Wiślana - part 2

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 70,78 km
  • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 12 min.
  • Przewyższenia: 417 m
  • Suma podjazdów: 2 564 m
  • Suma zjazdów: 2 556 m

JJ_Active poleca trasę mieszkańcom Nowego Dworu Gdańskiego

Improwizacja po Mierzei Wiślanej od Sztutowa do Krynicy Morskiej. Drogi w większości piaszczyste bądź zakrzaczone. Ogólnie trasa bardzo przyjemna na jednodniową wycieczkę po okolicy. Kilka ciekawych miejsc po drodze m.in. obóz koncentracyjny w Sztutowie, Latarnia Morska w Krynicy, wieża widokowa na "Wielbłądzim Garbie".
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Przydatne akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto