Siatkarska reprezentacja gminy Golub–Dobrzyń grała na turnieju w Chełmnie [zdjęcia]

Adam Chrzanowski
Dziewczęta grają dalej. Po turnieju w Chełmnie

Poprzedni bardzo udany występ w Koronowie zapowiadał dobry start również i tym razem. Dziewczęta z gminy Golub–Dobrzyń nie zawiodły i wywalczyły awans na następny etap zmagań ale oczywiście nie przyszedł on już tak łatwo jak poprzednio. Poprzeczka była zdecydowanie wyżej zawieszona.

Pierwszym rywalem naszej ekipy był zespół reprezentujący miasto i gminę Kamień Krajeński. W pierwszym secie nasze zawodniczki szybko objęły prowadzenie. Było 5:2; 10:3; 15:10 i 20:13. Spokojnie wygrały go do 13.
W drugim przeciwniczki stawiły znacznie większy opór. To Kamień prowadził 3:5. Ale potem do głosu doszły nasze siatkarki. Wynik zmienił się na 10:8 dla gminy Golub–Dobrzyń a potem było 15:12. Ale w tym momencie rywalki zaczęły się niebezpiecznie zbliżać i zrobiło się 20:19 dla naszych zawodniczek. Na szczęście w końcówce seta zachowały więcej zimnej krwi i wygrały go do 20.

Drugim przeciwnikiem naszych siatkarek były gospodynie. Pierwszy set rozegrany z tą ekipą był dramatyczny i niestety nie miał dla naszego zespołu dobrego finału. Gmina Golub–Dobrzyń przez jego większą część prowadziła. Było 5:2 dla niej a potem 10:8; 15:13; 20:17 i 24:19! Niestety, nie udało się naszym zawodniczkom wygrać decydującej piłki setowej. Rywalka serwowała na tyle dobrze że set zakończył się wynikiem 25:27 dla Chełmna.
W drugim trochę rozbite tą przykrą porażką nasze zawodniczki nie były w stanie się pozbierać. Było 3:5 dla Chełmna ale potem wynik zmienił się na 10:8 dla naszej ekipy. Następnie przeciwniczki wyszły na prowadzenie 12:15; 15:20 i ostatecznie wygrały tego seta do 17.

Ostatni mecz z ekipą z gminy Cekcyn był formalnością. Wystarczy tylko powiedzieć że nasza drużyna wygrała pierwszego seta do 4 a drugiego do 8. Zajmując drugie miejsce w tym turnieju awansowała dalej. Do 30 marca czeka ją jeszcze tylko jeden mecz. Zostanie rozegrany w Lnianie. Kto wygra ten mecz pojedzie w czerwcu do Sępólna. A za dobrą postawę zaprezentowaną w Chełmnie należą się słowa uznania trenerce Agnieszce Malon oraz zawodniczkom.

GMINA GOLUB–DOBRZYŃ: Martyna Malcan, Marcelina Sikora, Monika Gajtkowska, Maja Stępień, Oliwia Stępień, Paulina Kopczyńska, Joanna Dąbrowska.

Siatkarska reprezentacja gminy Golub–Dobrzyń grała na turnie...