Siatkówka. Kadetki Orła Malbork awansowały do finału mistrzostw Pomorza

Kadetki Orła Malbork pokonały w dwumeczu Wieżycę 2011 Stężyca i awansowały do finału mistrzostw województwa pomorskiego w siatkówce.

Wieżyca 2011 Stężyca stała na drodze Orła Malbork do finału mistrzostw Pomorza w siatkówce. O awansie decydował dwumecz, który obie drużyny rozegrały w piątek i sobotę (29-30 stycznia).

Pierwszy mecz odbył się w hali Gimnazjum nr 3. Orzeł tylko w pierwszym secie napotkał na większy opór rywalek. Wieżyca miała nawet piłkę setową, ale to gospodynie były górą w pierwszej partii, wygrywając 26:24. Potem zaznaczyła się wyraźniejsza przewaga siatkarek Orła, które w dwóch kolejnych setach wygrały do 19 i do 16 punktów.

W sobotę doszło do rewanżu na boisku rywalek. Podopiecznym trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka wystarczało wygranie jednego seta, by cieszyć się z awansu do finału wojewódzkiego. Ostatecznie Orzeł wygrał dwa sety, przegrywając 2:3 (17:25, 25:17, 16:25, 25:19, 13:15).
- Po wygraniu pierwszego seta daliśmy pograć zawodniczkom rezerwowym - tłumaczy wynik trener Szymon Żołędziewski.

Dla części zawodniczek nie był to ostatni mecz w sobotę. O godz. 17 w hali Gimnazjum nr 3 siatkarki z Malborka reprezentujące drugoligowego Trefla zagrają z UŻKPS Kościan.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani