Siatkówka. Kadetki Orła Malbork coraz bliżej medalu mistrzostw Polski

Kadetki Orła Malbork pokonały w czwartek (8 maja) Pałac Bydgoszcz w drugim meczu finału mistrzostw Polski w Tucholi i są już pewne gry o medal.

Tylko dwóch meczów potrzebowały siatkarki Orła Malbork, by wywalczyć awans do najlepszej czwórki mistrzostw Polski kadetek. Oba spotkania podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka zakończyły bez straty seta. W środę (7 maja) pokonały 3:0 Gwardię Wrocław, a w czwartek w takim samym stosunku setów Pałac Bydgoszcz (25:17, 25:12, 25:18).

Kadetki Orła mogą być pewne walki o medal MP niezależnie od wyniku piątkowego spotkania z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. W półfinale spotkają się z jedną z drużyn walczących w drugiej grupie MP: MOS Wola Warszawa, Gedania Gdańsk, MKS Świdnica, Zryw-Volley Iława.