18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkówka. Orzeł Malbork - MUKS Joker Mekro Świecie 2:3 (18:25, 26:24, 26:24, 18:25, 7:15)

Orzeł Malbork przegrał 2:3 z niepokonanym zespołem MUKS Joker Mekro Świecie w 6 kolejce siatkarskiej II ligi.

Niezwykle emocjonujący przebieg miał mecz pomiędzy Orłem Malbork i MUKS Joker Mekro Świecie. Gospodynie przystępowały do tego spotkania z jedną wygraną po pięciu rozegranych kolejkach. Naprzeciw Orła stanęły niepokonane w lidze zawodniczki MUKS Joker Mekro Świecie. Przed meczem wydawało się, że drużyna przyjezdna gładko wygra to spotkanie. Po zakończeniu pojedynku kibice mieli już inną opinię. Zawodniczki Orła walczyły z faworytkami jak równe z równymi.

Pierwszy set zakończył się bez niespodzianki. Bardziej doświadczona drużyna ze Świecia szybko objęła kilkupunktową przewagę i spokojnie kontrolowała przebieg seta wygrywając go 25:18.

W drugiej partii to Orzeł odskoczył na 4:0. Zawodniczki Jokera szybko doprowadziły do remisu 5:5, ale potem znów musiały gonić wynik, bo dziewczyny z Malborka prowadziły 13:8 i 19:15. Drużyna ze Świecia ponownie doprowadziła do remisu przy stanie 20:20, a chwilę później prowadziła już nawet 23:21. Końcówka spotkania należała jednak do gospodyń. Odrobiły stratę i wkrótce miały pierwszą piłkę setową. Zobacz końcówkę drugiego seta wygranego 26:24:

Takim samym wynikiem zakończył się trzeci set. Znów oba zespołu zafundowały kibicom emocje w końcówce, ale po raz kolejny lepsze okazały się podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka. Zobacz piłkę setową:

Do czwartej partii drużyna MUKS Joker Mekro Świecie przystąpiła mocno skupiona. Liderki nie zamierzały przegrać w Malborku i konsekwentnie powiększały przewagę kończąc seta 25:18. Zobacz ostatnią piłkę w secie:

Tie-break lepiej rozpoczęły siatkarki ze Świecia. W miarę wyrównana gra toczyła się do stanu 6:4 dla przyjezdnych. Potem już było gorzej. Rywalki odskoczyły na 10:5, 13:6 i ostatecznie wygrały 15:7, a cały mecz 3:2. Zobacz koniec meczu:

Zawodniczki Orła mogą po tym meczu chodzić z podniesionymi głowami. Pokazały, że w tym sezonie są w stanie powalczyć z każdym drugoligowym zespołem.