Siódme miejsce wywalczyły uczennice Gimnazjum nr 3 w Malborku w mistrzostwach świata w siatkówce

(JS)
Uczennice Gimnazjum nr 3 w Malborku zajęły siódme miejsce w szkolnych mistrzostwach świata w siatkówce.

Drużyna Gimnazjum nr 3 w Malborku reprezentowała Polskę w mistrzostwach świata we francuskim Tulonie dzięki wygraniu w ubiegłym roku ogólnopolskiej gimnazjady w siatkówce.

Przypomnijmy, że w fazie grupowej podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka pokonały 2:0 Francję B, 2:1 Chorwację i 2:0 Izrael. W meczu 1/8 finału mistrzostw siatkarki z Malborka pokonały 3:0 Dunki i awansowały do ćwierćfinału MŚ. Tam czekały na nie Greczynki. Te rywalki były już za silne dla zespołu Gimnazjum nr 3, który przegrał 0:3.

Dziewczyny z Malborka zamiast o medale musiały walczyć o miejsca 5-8. W pierwszym pojedynku uległy Chinom 1:3, a w kolejnym pokonały Niemcy 2:1. Ostatecznie zajęły siódme miejsce w mistrzostwach.

Wielki sukces odniosła w Tulonie męska reprezentacja Polski, która zdobyła złoty medal. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie w finale pokonali 3:2 reprezentację Tajwanu.