Skończyło się Grand Prix Malborka w siatkówce plażowej. Oto mistrzowie czternastej edycji

Bartosz Więckiewicz i Maciej Szymula wygrali XIV Grand Prix Malborka w Piłce Siatkowej Plażowej. Rywalizacja o pierwsze miejsce do końca była bardzo zacięta. Zwycięzcy kolejną parę w klasyfikacji generalnej wyprzedzili tylko o jeden punkt.

W niedzielę na Kąpielisku Miejskim w Malborku odbył się szósty i ostatni turniej w ramach wakacyjnego cyklu organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pięć par zagrało systemem „każdy z każdym”.

Zwyciężył zespół Damian Zemło-Kacper Szymula (Malbork) i otrzymał 12 pkt do klasyfikacji ogólnej. Kolejne miejsca w niedzielnej rywalizacji zajęli: Bartosz Więckiewicz, Maciej Szymula (Malbork) – 10 pkt, Robert Jędrzejczak, Zbigniew Kowalski (Malbork) – 8 pkt, Piotr Łazarski, Łukasz Ciesielski (Tczew) – 7 pkt oraz Miłosz Kuliński i Jakub Nowak (Malbork) – 6 pkt.

- We wszystkich rozegranych turniejach uczestniczyło 66 osób. Sklasyfikowanych zostało 17 zespołów. Turniej miał charakter otwarty i każdy, kto chciał aktywnie spędzić czas, mógł w nim wystąpić. Dominowały zespoły z Malborka, ale nie brakowało zespołów z innych miast. Zmagania zawodników na plaży obserwowało zawsze liczne grono kibiców - informuje Zbigniew Kowalski, koordynator rozgrywek.