18+

Smocze łodzie w Malborku. Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów na Nogacie

Na Nogacie w Malborku odbyły się VIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi. Rywalizowali przedstawiciele 8 klubów, a w związku z tym, że zawody miały formułę open, wzięli w nich udział także goście z Ukrainy.

Długodystansowe MP juniorów i seniorów zostały zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Malborku w ubiegłą sobotę i odbywały się przy kapryśnej pogodzie. Raz padało, raz było słonecznie i całkiem przyjemnie.

Seniorzy zmagali się na dystansie 5200 metrów w kategoriach mikst i open. W mikście najlepsza była osada MRKS Gdańsk (23.47,83 minuty), a na podium znalazły się także Spójnia Warszawa (24.11,89) i Tamerlan Ukraina (24.21,11).
Kolejne miejsca zajęły: PG Smoki Północy Gdańsk (24.34,73) i Słodki Smok Malbork (26.15,52).

MRKS Gdańsk zwyciężył również - i to bardzo wyraźnie - w kategorii open na 5200 m (23.15,26), przed Spójnią Warszawa (23.50,18) i Olsztyńskim Klubem Smoka (23.53,81). Dalsze miejsca zajęły osady: Polski Klub Przygody (24.40,37), PG Smoki Północy (24.42,60), Tamerlan Ukraina (25.09,34), MMKS Gdańsk (26.23,60).

Juniorzy ścigali się na 3900 metrów i tutaj w gronie 5 rywalizujących osad na trzecim stopniu podium znalazła się młodzież PSZS Malbork (19.35,86), która ustąpiła pola gdańszczanom. Wygrała drużyna MMKS I (18.31,93), a drugie miejsce zajął MRKS (18.34,81). Poza podium uplasowały się Słodki Smok z Malborka (19.37,38) i MMKS II Gdańsk (21.40,05).