Sparing Pomezanii z Olimpią Sztum. Porażka malborczyków 1:3

W trzecim swoim sparingu malborska Pomezania poniosła drugą porażkę. Na boisku przy ul. Parkowej przegrała w sobotę (26 lipca) z IV-ligową Olimpią Sztum 1:3 (1:2).

Goście szybko objęli prowadzenie po strzale Patryka Kotowskiego w 3 minucie. Malborczycy wyrównali dzięki trafieniu Mateusza Kobylińskiego w 20 minucie, ale niespełna 5 minut później gola dla Olimpii strzelił Mateusz Pietrzyk. Do przerwy wynik już się nie zmienił, ale w drugiej połowie Pomezania znów - tak jak w pierwszej części spotkania - bardzo szybko straciła bramkę. Wynik meczu ustalił w 48 minucie Kotowski.

Pomezania w I połowie grała w składzie (za www.pomezania.pl): Miszta - Cicherski, Jeleń, Jurczyk (30 Gdela), Owsianik - Daukszys, Rychlik, Konwa, Marszałek, Wojtysiak, Kobyliński.
II połowa: Miszta (65 Oskar Galeniewski) - Cicherski, Jeleń, Owsianik, Kobyliński (75 Truszczyński) - Daukszys (60 Borowiecki), Artur Galeniewski, Dryjas, Wilk, Konwa (55 Sobieraj) - Patryk Galeniewski.

Olimpia (za www.olimpiasztum.pl): Dębowski - A. Hadrysiak (80 Lignowski), Michalczyk, Korda, W. Pliszka, Mateusz Pietrzyk, Jasiński (49 Maciąg, 64 Jasiński), Maciej Pietrzyk (83 Maciąg), D. Pluta, P. Kotowski, Maciąg (46 Pudlik).

Był to trzeci mecz Pomezanii w okresie przygotowawczym do nowego sezonu w V lidze. Przypomnijmy, że wcześniej malborska drużyna pokonała 4:0 Błękitnych Stare Pole i przegrała 0:4 z Kaszubią Kościerzyna.