Sparingi. Grom Nowy Staw lepszy od wicelidera IV ligi. Jedną z bramek zdobył stoper, który kiedyś grał w I lidze

Grom Nowy Staw w kolejnym sparingu, rozegranym na boisku w Kartuzach, pokonał innego czwartoligowca, Stolem Gniewino 3:1.

W tabeli IV ligi nowostawianie zajmują 14 miejsce, a Stolem jest drugi, ale rozegrał o jeden mecz mniej od lidera, Kaszubii Kościerzyna, do której traci tylko punkt.

Nowy stoper Gromu grał w młodzieżowej reprezentacji Polski

Do przerwy nowostawianie prowadzili 1:0 po bramce Mateusza Banego, stopera pozyskanego w przerwie zimowej. Strzelcowi pierwszego gola warto poświęcić więcej miejsca. Zawodnik urodzony 12 lipca 1992 r. w Kołobrzegu jest trochę piłkarskim obieżyświatem. Do Nowego Stawu trafił z IV-ligowej Wdy Lipusz, gdzie spędził jesień obecnego sezonu, ale wcześniej występował na wyższym poziomie, bo w III-ligowych drużynach Bałtyku Koszalin, Gwardii Koszalin, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, Warty Sieradz i Bałtyku Gdynia. W barwach tego ostatniego klubu miał okazję zagrać przeciwko Gromowi 2 listopada 2019 r. Rozegrał 90 minut w meczu wygranym w Nowym Stawie przez gospodarzy 2:1.

W latach 2011-2014 Mateusz Bany związany był z I-ligową Miedzią Legnicą i w tamtym okresie był nawet powoływany do kadry Polski U21. Mówiło się też o zainteresowaniu Lecha Poznań tym obrońcą. Na pewno może być dużym wzmocnieniem dla Gromu. Nie tylko w defensywie, bo jak widać, bramki też potrafi zdobywać.

Jeszcze tylko jeden sparing. Grom zagra z Olimpią Sztum

A wracając do sparingu w Kartuzach - w drugiej połowie padły trzy gole. Stolem doprowadził do remisu, ale potem Kacper Rapińczuk i Igor Michalski zdobyli bramki dające zwycięstwo Gromowi.

- Byliśmy lepszym zespołem, a jeszcze nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji. Rozegraliśmy dobry sparing, w dobrym stylu – mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu. - Nie ma się co „podpalać”, ale na pewno cieszy to, że przed ligą łapiemy rytm.

W ostatnim meczu kontrolnym drużyna z Nowego Stawu zagra w najbliższą sobotę z V-ligową Olimpią Sztum na sztucznej murawie w Malborku. Potem pozostanie czekać na rozgrywki ligowe, które mają być wznowione 6 marca. W IV lidze do dokończenia została pierwsza runda. Podopieczni Grzegorza Obiały będą chcieli powalczyć o pierwszą dziesiątkę.

Ale mamy bardzo trudny rozkład meczów, a z moich wyliczeń wynika, że powinniśmy zdobyć 10 punktów, żeby być w dziesiątce – przyznaje trener Gromu.

Nowostawianie zagrają z Gryfem Słupsk (obecnie 6 m.), Gedanią (4 m.), Wikędem Luzino (13 m.) i Kaszubią Kościerzyna (1 m.). 10 zespołów znajdzie się w "grupie mistrzowskiej", a pozostałych 11 będzie walczyło o utrzymanie. Wszystko będzie jasne 27 marca.

Sparingi. Pomezania Malbork wygrała z IV-ligowym Sokołem Zbl...