Sparingi. Grom Nowy Staw lepszy od Wietcisy, hokejowy wynik w meczu Błękitnych Stare Pole

Trzeci sparing mają za sobą piłkarze Gromu Nowy Staw. We wtorek (20 lipca) wygrali na wyjeździe z piątoligową Wietcisą Skarszewy 3:1. W najbliższą sobotę sprawdzą się na tle bardziej wymagającego rywala.

Po porażce 0:2 z V-ligowym Orłem Subkowy (14 lipca) i zwycięstwie z A-klasowymi Madami Ostaszewo 6:0 (17 lipca) podopieczni trenera Grzegorza Obiały pojechali we wtorek do Skarszew, gdzie pokonali Wietcisę 3:1. Bramki dla nowostawian zdobyli Mateusz Włodarczyk i Jakub Jędrzejewski, a jedno trafienie było samobójcze.

Jestem zadowolony po tych dwóch sparingach. Zagraliśmy dobre mecze, Madom mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek. W Skarszewach po 15 minutach powinniśmy prowadzić 3:0, a sami z niczego straciliśmy gola. Stworzyliśmy dużo sytuacji, dominowaliśmy i prezentowaliśmy się tak, jak trzeba, na tle piątoligowca - mówi trener Obiała.

W dotychczasowych meczach, jak na okres przygotowawczy i testowy, było dużo rotacji w składzie. W dwóch sparingach, które Gromowi pozostały, trener chce już wystawiać pierwszą "jedenastkę" zbliżoną do tego, co będzie w lidze.
W najbliższą sobotę (24 lipca) Grom o godz. 10.30 zagra na swoim boisku z Jaguarem Gdańsk.

Sezon w IV lidze rozpocznie się 7 sierpnia. Tego samego dnia ruszą rozgrywki w klasie okręgowej, gdzie - przypomnijmy - powiat malborski będzie miał dwóch reprezentantów. Pomezania Malbork ostatnio wzięła udział w miniturnieju sparingowym, w którym pokonała Olimpię Sztum 2:0 i zremisowała 0:0 z V-ligowym niemieckim Pritzwalker FHV 03.

Od 12 lipca do sezonu przygotowują się piłkarze Błękitnych Stare Pole. Podopieczni trenera Piotra Rucińskiego rozegrali do tej pory jeden mecz kontrolny, w którym padło aż 11 bramek. Pokonali 6:5 Polonię Pasłęk, piątoligowca z województwa warmińsko-mazurskiego. Trzy gole strzelił Tomasz Grabowski, po jednej Radosław Pinkus, Łukasz Płachta oraz zawodnik testowany. Klub na razie nie chce zdradzić, o kogo chodzi.

Do przerwy prowadziliśmy 4:1. W drugiej połowie trener zrobił dużo zmian - mówi Józef Osnowski, kierownik Błękitnych. - Jeżeli chodzi o kadrę, podpisaliśmy umowy z trzema zawodnikami znanymi w naszym regionie, z dwoma kolejnymi jeszcze rozmawiamy. Wrócił też Radek Pinkus po wypożyczeniu do Powiśla Dzierzgoń. Odszedł jeden zawodnik. Na tę chwilę dobrze to wygląda.

Drużyna ze Starego Pola ma w planie jeszcze dwa sparingi: 24 lipca z KS Ewingi Zalewo i 31 lipca z Deltą Miłoradz. Pierwszy mecz ligowy Błękitni rozegrają na swoim boisku 7 sierpnia z Żuławami Nowy Dwór Gd.

Sparingi. Pomezania Malbork zremisowała z gośćmi z Niemiec i...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0