Sparingi. Grom Nowy Staw wygrał z Jeziorakiem. Porażki Pomezanii Malbork i Błękitnych Stare Pole

Pomezania Malbork
IV-ligowe Grom Nowy Staw i Pomezania Malbork rozegrały kolejne sparingi. Pierwszy mecz kontrolny mają też za sobą Błękitni Stare Pole, którzy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w V lidze.

Nowostawski Grom, który trenuje od 11 lipca, rozegrał już dwa sparingi. Najpierw w środę (13 lipca) zremisował na swoim boisku 2:2 z Suprą Kwidzyn, beniaminkiem V ligi. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Norbert Hołtyn.

W sobotę (16 lipca) nowostawianie podejmowali Jeziorak Iława, czołowy zespół IV ligi warmińsko-mazurskiej. Do przerwy nie padły bramki, a w drugiej połowie trafił tylko Grom i wygrał ten sparing 1:0. Gola w 72 minucie strzelił Krystian Kostrzewski, 17-letni wychowanek klubu z Nowego Stawu.
W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni trenera Grzegorza Obiały zagrają 23 lipca z III-ligowym GKS Przodkowo.

Z trzecioligowcem zmierzyli się w swoim drugim sparingu piłkarze malborskiej Pomezanii, którzy w sobotę zagrali na wyjeździe ze Stolemem Gniewino. Po bezbramkowej pierwszej połowie po przerwie na listę strzelców wpisywali się tylko gospodarze.

- W drugiej połowie nie ustrzegliśmy się błędów, które skrzętnie wykorzystali III-ligowcy, ale i my mieliśmy swoje doskonałe sytuacje, których nie udało się wykorzystać. Trener Paweł Budziwojski jest zadowolony z gry, szczególnie w pierwszej połowie, i podsumował sparing jako bardzo pożyteczny – relacjonuje Paweł Rybarczyk, dyrektor MKS Pomezania.

Pomezania: Pluciński - Rapińczuk, Kielar, Marszałek, Wąs, Karczewski, Latkiewicz, Karniluk, Bochyński, Wesołowski, Grabowski oraz Pelcer, Rabenda, Nędza, Włoch, Klinkosz, Gucwa.

Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu malborczycy pokonali 3:1 V-ligowe Żuławy Nowy Dwór Gd., a już w środę (20 lipca) rozegrają trzeci mecz kontrolny. O godz. 17 podejmą na Parkowej innego piątoligowca, Radunię II Stężyca.

Przygotowania do nowego sezonu w V lidze rozpoczęli w tym tygodniu Błękitni Stare Pole. Klub poinformował, że na treningach pojawiło się kilku nowych zawodników, ale jeszcze trwają formalności. Gdy zostaną sfinalizowane, nowe twarze będą oficjalnie zaprezentowane.
Błękitni w piątek (15 lipca) rozegrali pierwszy sparing, w którym ulegli na wyjeździe 0:2 drużynie LKS Waplewo Wielkie grającej w A-klasie. Terminarz kolejnych spotkań towarzyskich przedstawia się następująco:

• 20 lipca, Błękitni - Żuławy Nowy Dwór Gd.