Sparingi. Grom Nowy Staw zremisował z Jaguarem Gdańsk, Pomezania Malbork przegrała z Jeziorakiem Iława

Sparing Nogatu Malbork z Deltą Miłoradz, 15.02.2020 r.
Sparing Nogatu Malbork z Deltą Miłoradz, 15.02.2020 r. FOT. JAKUB KLAWIKOWSKI
Przedostatni sparing rozegra w sobotę (22 lutego) nowostawski Grom. Na wyjeździe sprawdzi formę na tle rezerw Lechii Gdańsk. Kibice z Malborka będą mogli obejrzeć mecz kontrolny Pomezanii na Toruńskiej. Do rundy rewanżowej przygotowują się też drużyny A-klasowe.

Po bardzo dobrym spotkaniu, w którym nie dali szans III-ligowej Concordii Elbląg (4:0), piłkarze Gromu zremisowali ostatnio z Jaguarem Gdańsk 1:1. Bramkę dla nowostawian zdobył ich kapitan, Robert Wesołowski na około kwadrans przed przerwą. Sobotni sparing (22 lutego) z IV-ligową Lechią II Gdańsk zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną trawą w Sopocie. Tydzień później podopiecznym trenera Grzegorza Obiały pozostanie już tylko mecz z Sokołem Zblewo na sztucznej murawie w Malborku. Potem odmłodzony zespół będzie już myślami przy spotkaniu z KKS Kalisz, liderem grupy drugiej III ligi. Runda wiosenna rozpoczyna się 7 marca.

Piątoligowa Pomezania Malbork ostatnio (15 lutego) miała ciężką przeprawę z Jeziorakiem Iława, wiceliderem IV ligi warmińsko-mazurskiej. Na jego boisku przegrała 0:4. Lepsza, przynajmniej pod względem gry w defensywie, była dla drużyny trenera Andrzeja Tołstika pierwsza połowa, w której stracili jednego gola, w 28 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Pawła Kolcza. Po przerwie trzykrotnie malborczyków pokonał Paweł Sagan. W 51 minucie gospodarze wyprowadzili składną akcję spod swojego pola karnego i zdobyli bramkę po uderzeniu w krótki róg. Cztery minuty później Sagan dostał piłkę w polu karnym po wrzutce z prawej strony i mimo asysty malborskich obrońców strzelił celnie pod poprzeczkę. W 82 minucie ten sam zawodnik po dośrodkowaniu z lewej strony, zupełnie niepilnowany, ustalił wynik uderzeniem głową z kilku metrów.

W sobotę (22 lutego) Pomezania zagra o godz. 11 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Toruńskiej z A-klasowymi Błękitnymi Stare Pole. Już, jak wcześniej informowaliśmy, bez trzech zawodników: Mateusza Kobylińskiego, Bartosza Drewka i Dawida Pelcera, którzy w przerwie zimowej zmienili klub.

- Chcielibyśmy zatrzymać wszystkich zawodników. Nie udało się. Prawda jest taka, że na dzisiaj z żadnym z tych klubów nie jesteśmy w stanie rywalizować finansowo. To są takie czasy, że już na tym poziomie to jest argument, a w niektórych przypadkach dodatkowym i zrozumiałym argumentem jest na pewno szansa gry w wyższej lidze i miejsce zamieszkania - wyjaśnia Paweł Rybarczyk, dyrektor Pomezanii.

Przypomnijmy, Mateusz Kobyliński (który mieszka w Gdańsku) przechodzi do Gedanii, Bartosz Drewek do Powiśla II Dzierzgoń, a Dawid Pelcer prawdopodobnie do Wierzycy Pelplin.

Drużyny z A-klasy mają jeszcze sporo czasu na zbudowanie formy. Miesiąc pozostał do inauguracji rundy wiosennej. Przypomnijmy, że powiat malborski ma cztery drużyny na tym szczeblu rozgrywkowym. Ostatnio w sparingu zmierzyły się dwie z nich. Nogat przegrał na sztucznym boisku przy Toruńskiej 1:3 z Deltą Miłoradz.

Dla malborczyków to był drugi mecz kontrolny, wcześniej ulegli 0:1 Agatowi Jegłownik. Natomiast miłoradzanie przegrali 2:3 z Czarnymi Przemysław i zremisowali bezbramkowo z Relaksem Ryjewo. W trakcie szukania formy są Błękitni Stare Pole. W trzech dotychczasowych sparingach zdobyli 4 bramki i stracili 12. W pierwszym spotkaniu zremisowali 2:2 z Barkasem Tolkmicko, a potem ulegli 1:3 juniorom starszym Concordii Elbląg i 1:7 Żuławom Nowy Dwór Gdański.

Malbork. Lotos Griffin Cup dla rocznika 2011 [ZDJĘCIA]. Drag...