Sparingi. Pomezania Malbork - Błękitni Stare Pole na Toruńskiej [ZDJĘCIA]. Strzelał Marlon i nowi zawodnicy

Pomezanii do inauguracji rundy rewanżowej w V lidze zostały trzy tygodnie, a Błękitnym - miesiąc do wznowienia rozgrywek w A-klasie. W sobotę (22.02.2020 r.) drużyny z powiatu malborskiego spotkały się w sparingu. Wygrali malborczycy 4:0.

Oba zespoły jeszcze mają trochę czasu na zgranie się przed pierwszymi wiosennymi meczami w swoich ligach. Obie mają też w swoich szeregach nowych zawodników, więc jest co zgrywać. W sobotę na sztucznej murawie przy ulicy Toruńskiej lepsze wrażenie pozostawiła po sobie Pomezania. Do przerwy prowadziła po bramce Marlona Escobara, który z około 11 metrów uderzył płasko przy słupku.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, a w drugiej inicjatywę już bardziej przejęli malborczycy, mimo że grali pod wiatr. Na 2:0 podwyższył strzałem z ok. 25 metrów Patryk Kotowski, którego Pomezania ściągnęła z B-klasowego KS Czernin. Trzeci gol to również zasługa nowego piłkarza, Adriana Płoskiego (GKS Wikielec), który trafił z kilku metrów. Wynik spotkania ustalił Marlon, który popędził sam na sam z bramkarzem, minął go na 16 metrze i kopnął piłkę do pustej bramki.

Drużyna z Malborka rozegra jeszcze dwa sparingi przed inauguracją rundy rewanżowej V ligi. 29 lutego o godz. 11 podejmie na sztucznej trawie przy Toruńskiej czwartoligową Wierzycę Pelplin.