18+

Sport: Pomezania lepsza od rezerw Arki

W meczu 5 kolejki pomorskiej IV ligi malborska Pomezania pokonała w sobotę dotychczasowego lidera, Arkę II Gdynia 1:0.

Mecz, chociaż rozpoczął się o godz. 16, był rozgrywany w wielkim upale. Sędzia w obu połowach zarządzał dodatkowe przerwy, by zawodnicy mogli uzupełnić płyny i trochę się orzeźwić.

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 39 minucie Karol Polus. Pomocnik Pomezanii dostał piłkę z lewej strony boiska w pole karne, zdołał ją sobie trącić obok obrońcy i posłać w prawy, zupełnie odsłonięty róg bramki Arki. Bramkarz gości przy płaskim strzale nawet się nie ruszył.

W drugiej części spotkania Pomezania skupiła się na obronie korzystnego wyniku i rzadko gościła na połowie przeciwnika. Mimo że sędzia przedłużył mecz o 5 minut, udało się zachować czyste konto.

Po 5 meczach malborska drużyna ma na koncie 9 punktów, na które składają się 2 zwycięstwa i 3 remisy.

Pomezania w spotkaniu z Arką: Matłoka - Piechota, Cicherski, Ratajczyk (75 Kobyliński), Tryba - Wilk, Polus (88 Kielar), Gdela, Owsianik - Kornacki (75 Sobieraj), Dryjas.