Stare Pole. Błękitni w efektownym stylu rozpoczęli nowy sezon w A-klasie

Bardzo dobrze nowy sezon w A-klasie rozpoczęli wzmocnieni Błękitni Stare Pole, których celem jest awans do V ligi. W sobotę (8 sierpnia) rozgromili na swoim boisku 4:0 GKS Gardeja.

Zanim bramki zaczęli zdobywać Błękitni, świetną okazję stworzyli goście, ale Karol Królikowski znakomicie spisał się w sytuacji sam na sam. W 22 minucie swój koncert rozpoczął Tomasz Grabowski – piłkarz, który rok temu biegał jeszcze po boiskach III ligi w barwach Gromu Nowy Staw. W przerwie zimowej przeniósł się do IV-ligowego Powiśla Dzierzgoń, a teraz będzie chciał pomóc drużynie ze Starego Pola w awansie.

Pierwszego gola w meczu z GKS Gardeja strzelił w sytuacji sam na sam, wykorzystując podanie od Kamila Piotrowskiego. Od 36 minuty gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika po faulu przed polem karnym na Sebastianie Karlaku. Sędzia uznał, że zawodnik Błękitnych miałby otwartą drogę do bramki. Do wolnego podszedł Grabowski i uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył wynik.

W 45 minucie siły się wyrównały, bo czerwoną kartkę dostał Mateusz Kończyński za groźne wejście łokciem.
Po przerwie znów jako pierwsi lepszą sytuację stworzyli goście, ale i tym razem Królikowski nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam. W 60 minucie Grabowski dostał podanie za plecy obrońców, wbiegł w pole karne i uderzył obok bramkarza GKS. Tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Filip Ruciński.

Błękitni: Karol Królikowski – Fabian Kwaterski (64 Filip Ruciński), Konrad Kotowski, Przemysław Kurek, Mateusz Kończyński – Patryk Szramka (75 Mateusz Jankowski), Maciej Rogowski (81 Maciej Justa), Kacper Górak, Kamil Piotrowski – Tomasz Grabowski (81 Michał Tomczyk) – Sebastian Karlak (60 Jakub Witkowski).

Wyniki pozostałych drużyn z powiatu malborskiego:
WKS Lignowy Szlacheckie - Nogat Malbork 2:2 (1:1), dwie bramki Kamila Wrońskiego
Delta Miłoradz - Świt Radostowo 1:1 (1:0), bramka Piotra Marszałka
Rodło Kwidzyn - Skra Kończewice 6:0