Stare Pole, Malbork. Para z "Małych Żuław" została mistrzami Polski w tańcach polskich! Niewiele brakowało, by było więcej medali

Dla środowiska tanecznego to wspaniała wiadomość. Nadeszła z XXI Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich, które w sobotę (25 czerwca) odbyły się w Wieliszewie w powiecie legionowskim. Złoty medal wywalczyła tam para z Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Żuławy” ze Starego Pola.

Jeżeli chodzi o tańce polskie, impreza w Wieliszewie należy do najważniejszych wydarzeń w kraju. 24 czerwca odbyło się sympozjum naukowe poświęcone polskim tańcom narodowym, a dzień później do rywalizacji w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpiło 107 najlepszych pary w kraju. Wśród nich znaleźli się podopieczni Anetty Ciok z dwóch zespołów, które prowadzi: ZPiT 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” (w Klubie 22 BLT) oraz ZPiT „Małe Żuławy” (w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Starym Polu).

Świetnie spisali Zofia Ciok i Juliusz Zabrocki z „Małych Żuław”, którzy w kategorii III, czyli 13-15 lat sięgnęli po tytuły mistrzów Polski. Dla instruktorki radość tym większa, że ozłocona została jej córka. Tego... można było się spodziewać. Mistrzostwom towarzyszy Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „Mazur" dla młodszych tancerzy. Sześć lat temu Zosia z innym partnerem zajęła w nim 2 miejsce w najmłodszej kategorii.

Ale wracając do tegorocznych mistrzostw, wielki sukces to oczywiście w połowie zasługa Julka. Niewiele brakowało, by w kategorii III jeszcze jedna para prowadzona przez Anettę Ciok stanęła na podium. Bardzo blisko medalu byli Karolina Jasińska i Jan Woźniak z ZPiT 22 BLT „Malbork”, którzy zajęli 4 miejsce. Natomiast Szymon Fos i Judyta Górniak „Małych Żuław” dotarli do półfinału.

Tancerze z Malborka i Starego Pola teraz już mają wakacje, ale za miesiąc oba zespoły wrócą do treningów, by przygotować się do udziału w międzynarodowym festiwal folkloru w Nowej Rudzie.

Malbork. Klub 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego zakończył rok sz...