Sukcesy Delfina Malbork nie tylko na basenie. Wiktoria najlepszą pływaczką w Gdańsku, a Klaudia - aquathlonistką w Rumi

rk
Nie próżnowali w ostatnim czasie pływacy malborskiego Delfina. Najpierw wzięli udział w międzywojewódzkich drużynowych mistrzostwach młodzików w Gdańsku, potem w zawodach ligi województwa pomorskiego dzieci i zmaganiach w aquathlonie w Rumi.

Z międzywojewódzkich drużynowych mistrzostwa młodzików w Gdańsku z kompletem zwycięstw wróciła jak zawsze niezawodna Wiktoria Grabara. W kategorii 12-latek pierwszego dnia nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom zarówno na 200 m stylem grzbietowym, jak i 400 m stylem dowolnym. Drugiego dnia tylko potwierdziła swoja wysoką formę, deklasując rywalki na 100 m stylem dowolnym i 100 m grzbietowym. Zajmując pierwsze miejsca we wszystkich czterech startach, Wiktoria otrzymała wspaniały puchar oraz tytuł najlepszej 12-letniej pływaczki zawodów.

Dobry występ odnotowali także pozostali reprezentanci malborskiego klubu w swoich kategoriach wiekowych. Klaudia Wolanin zajęła 6 miejsce na 200 m stylem grzbietowym, 7 na 400 m dowolnym, 6 na 100 m dowolnym i 5 na 200 m stylem zmiennym. Janek Rażewski zajął kolejno 8 miejsce na 200 m stylem grzbietowym, 13 na 400 m dowolnym, 8 na 100 m dowolnym oraz 9 miejsce na 200 m zmiennym.

W miniony weekend natomiast odbyły się zawody ligi województwa pomorskiego dzieci. Dwukrotnie na podium stanął Mateusz Lauryn, który wywalczył 2 miejsce na 100 m stylem zmiennym i trzecie na 50 m stylem grzbietowym, dzięki czemu zajął 3 lokatę w klasyfikacji ogólnej zawodów w kategorii 10-latków.
Igor Jastrzębski był czternasty na 100 m stylem dowolnym.

Pozostali zawodnicy tego samego dnia startowali w VIII Aquathlonie Rumia - oprócz pływania musieli ukończyć odpowiedni dla swojej kategorii dystans biegowy. Rewelacyjnie spisała się Klaudia Wolanin, która w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce. Po pływaniu zajmowała 4 miejsce, ale bardzo dobry bieg doprowadził ją na najwyższy stopień podium.

Blisko podium był Jan Rażewski, który zajął w swojej kategorii 4 miejsce. Do udanych mogą zaliczyć swoje starty także pozostali zawodnicy, którzy zajmowali kolejno: w kategorii 8-9 lat Filip Dylert - 5 miejsce, Zofia Vogelsinger - 10 m., Dominika Rzepka - 11 m., Justyna Dąbrowska - 12 m., Wiktoria Bojczewska - 13 m. i Wiktoria Szczepańska - 14 m.

W kategorii 10-11 lat najlepszy był Łukasz Waniewski, który zajął 6 miejsce, a Zuzanna Wolanin - 15 i Anastazja Kwas - 16 miejsce. W kategorii dziewcząt 12-13 lat oprócz Klaudii Wolanin rywalizowała Michalina Zalewska, kończąc zawody na 18 miejscu, natomiast wśród chłopców, oprócz Janka Rażewskiego startował Florian Wiśniewski, zajmując 29 miejsce. Wśród młodzików najlepiej wypadł Leon Ziniewicz - ukończył zawody na 17 miejscu, natomiast Amelia Domżał - na 23, a Piotr Zakrzewski - 26. W klasyfikacji amatorów-weteranów 7 miejsce zajął Maciej Rażewski, Jakub Babciak był dziesiąty, a Roman Babciak - dwunasty.

- Wszyscy zawodnicy Delfina bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do swoich startów i mamy nadzieję, że kolejne sukcesy to tylko kwestia czasu - mówi Tomasz Rażewski, prezes MKS Delfin Malbork. - Duża w tym zasługa dwójki trenerów - Przemysława Siemieniuka i Agnieszki Barnat, którym należą się duże podziękowania.