Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świetne występy sztangistów Rzemieślnika w Nowym Dworze Gdańskim

Jacek Skrobisz
Adrian Ubowski
Adrian Ubowski Fot. Archiwum Rzemieślnika Malbork
Sztangiści Rzemieślnika Malbork rywalizowali w międzynarodowym turnieju podnoszenia ciężarów "Bursztynowa Sztanga" w Nowym Dworze Gdańskim. Relację z przebiegu zmagań nadesłał Paweł Sikora, szkoleniowiec Rzemieślnika.

W Nowym Dworze Gdańskim odbył się turniej o "Bursztynową Sztangę". Zawody podnoszenia ciężarów były rozegrane tylko w podrzucie. Każdy zawodnik miał 4 podejścia. W rywalizacji wzięło udział 35 zawodników z 10 drużyn. Była obecna także drużyna Tarpana Mroczy z mistrzem olimpijskim Adrianem Zielińskim i jego bratem Tomaszem. Wygrała drużyna z Kaliningradu. Rzemieślnik Malbork drugi, trzecią lokatę zajęli zawodnicy Atlety Gdańsk. W punktacji zespołowej była liczona suma trzech zawodników.
Malbork wystawił sześciu zawodników z których trzech najlepszych było punktowanych.
Bartosz Samp - pierwszy start zawodnika w barwach Rzemieślnika, wcześniej reprezentował kluby Flota Gdynia oraz Atleta Gdańsk. Życiowy rekord Bartka można było oglądać na ciężarze 185 kg, gdzie deptał po piętach braciom Zielińskim, którzy podrzucili po 190 kg. W klasyfikacji indywidualnej zajął 4 miejsce.
Karol Klimaszewski - w końcu forma przyszła, gdy Karol podrzucił 165 kg i o 5 kg poprawił swój rekord. Dwukrotne próby na ciężarze 170 kg były nieudane, lecz niewiele brakowało. Zajął ostatecznie 8 miejsce.
Adrian Ubowski - wraca po 6-tygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją. Po tygodniu przygotowań dzielnie walczył z każdym ciężarem i w konsekwencji podrzucił 135 kg. Tylko 3 kg mniej od rekordu. Adrian zajął 11 miejsce.
Krzysztof Masiarz - podrzut zakończył wynikiem 123 kg .To były piękne podejścia. Rekord za rekordem. W październiku jeszcze podrzucał 110 kg. Wielki skok do przodu Krzyśka. Został wyróżniony pamiątkową nagrodą ufundowaną przez braci Potockich z Nowego Dworu Gdańskiego, byłych zawodników tej sekcji. W imieniu zmarłego trenera i zawodnika Ireneusza Chełmowskiego dołączył z gratulacjami trener kadry narodowej Jerzy Śliwiński.
Karol Smyk - po kontuzji pleców bardzo dobrze przygotował się do startu. Wzmocnił grzbiet i nogę, a siła poszła do przodu. Ostatecznie zakończył podrzut na 108 kg i poprawił swój rekord życiowy o 13 kg od OOM w lipcu.
Jacek Drężek – najmłodszy zawodnik Rzemieślnika. Ma 14 lat i trenuje dopiero miesiąc. Podrzuca już ciężar większy od swojej wagi ciała. Zakończył podrzut wynikiem 48 kg, a sam waży 43 kg. Trenerzy klubowi stawiają na wysokie miejsce w przyszłorocznych mistrzostwach Polski młodzików do lat 15.
Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się na pomoście. Jest to wynik sumiennego i pracowitego treningu. Ten start był udanym sprawdzianem naszych zawodników i daje dużo zadowolenia i jeszcze więcej motywacji do pracy na treningach w przyszłym roku. Sezon startów się już kończy, ale treningi cały czas trwają. Od stycznia zaczyna się nowy makrocykl przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw Polski. Wiążą się z tym wielkie nadzieje na medale MP, a nawet być może starty w mistrzostwach Europy do lat 17 i 20. Jest potrzebne wsparcie przez sponsorów. Szkoda by było zaprzepaścić szansy, bo za kilka miesięcy może być już za późno. Wspaniale by było mieć w przyszłości olimpijczyka z Malborka
.

Informacja nadesłana przez Pawła Sikorę, trenera Rzemieślnika Malbork

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto