18+

Świetny występ szczypiornistów. Lepsi od Wisły Płock

(RK)
Piłkarze ręczni Polskiego Cukru Pomezanii Malbork znakomicie spisali się w swoim pierwszym meczu na własnym parkiecie w I lidze. Rozgromili w środę rezerwy Wisły Płock.

Spotkanie pomiędzy Polskim Cukrem Pomezanią a Orlenem Wisłą II Płock odbyło się w środę późnym wieczorem (początek o godz. 19), ale ci, którzy zasiedli na trybunach hali sportowej Gimnazjum nr 3, na pewno nie żałowali.

Podopieczni trenera Łukasza Jezierskiego przystąpili do tego meczu bardzo zmobilizowani i już od pierwszych minut zaznaczyła się ich przewaga. Do przerwy stało się jasne, że gospodarze mają wielką szansę na historyczne, bo pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Malborczycy prowadzili aż 20:9. W drugiej połowie nie spuścili z tonu, momentami przewaga zbliżała się nawet do 15 bramek. Ostatecznie Pomezania wygrała 32:19.

Po dwóch kolejkach drużyna z Malborka ma więc na koncie 2 punkty, bo w pierwszym, wyjazdowym meczu przegrała w Warszawie z Zepterem AZS UW 23:32. W najbliższą sobotę Polski Cukier Pomezania znowu zagra u siebie, podejmie Spójnię-Wybrzeże Gdańsk. Początek meczu o godz. 18. Malborczycy mają z gdańszczanami rachunki do wyrównania, bo to oni pozbawili Pomezanię w ubiegłym sezonie bezpośredniego awansu do I ligi.