Syrenka Cup 2021 w Malborku. Reprezentacja Polski wygrała z Portugalią w swoim ostatnim meczu

Reprezentacja Polski U17 zajęła 3 miejsce w międzynarodowym turnieju Syrenka Cup 2021. W "małym finale" pokonała we wtorek (7 września) swoich rówieśników z Portugalii 2:1.

Malbork był jednym z czterech współgospodarzy tegorocznej edycji turnieju dla reprezentacji U17 z Europy. Bezsprzecznie o wyborze zdecydowała infrastruktura stadionowa, ale jak się okazało, frekwencja na trybunach podczas trzech meczów przy ulicy Toruńskiej też dopisała.

Tak się złożyło, że miejscowi kibice trzykrotnie mieli okazję obejrzeć w akcji Biało-Czerwonych, a młodzi Polacy z każdym spotkaniem grali coraz lepiej. Najpierw pokonali 6:0 Mołdawię, rozkręcając się w drugiej połowie. W drugim meczu zostali zepchnięci do obrony i zmuszeni do gry z kontry przez faworyzowaną Holandię. Ale zaimponowali walecznością i skutecznością, doprowadzając do remisu 2:2 od stanu 0:2. Niestety, w serii rzutów karnych lepsi byli rywale.

Właśnie ta porażka sprawiła, że malborska publiczność paradoksalnie mogła cieszyć się z możliwości oglądaniu Polaków we wtorkowym (7 września) meczu o 3 miejsce. Portugalia słynie ze świetnego szkolenia młodzieży, więc to bardzo wymagający przeciwnik, jednak podopieczni selekcjonera Dariusza Gęsiora narzucili swoje warunki. Już w 11 minucie Biało-Czerwoni objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Kacpra Masiaka.

Po błędzie naszego bramkarza w 44 minucie wyrównał José Rodrigues. Druga połowa była wyrównana, Biało-Czerwoni nadal prezentowali się dobrze na tle mocnych Portugalczyków, a bramka, która zdecydowała o zwycięstwie 2:1 i trzecim miejscu w turnieju padła w 90 minucie. Tym razem w polu karny przedarł się Oliwier Sławiński i uderzył obok bramkarza.

Polska: Michał Matys – Miłosz Kurzydłowski, Bartosz Tomaszewski (81 Mateusz Dobosz), Mikołaj Tudruj – Patryk Rychlik, Kacper Masiak (65 Jakub Jędrasik), Bartosz Bernatowicz (46 Marcel Kalemba), Jakub Staniszewski, Kacper Terlecki (90 Dawid Gruszecki), Maciej Bochniak (46 Dawid Zięba) – Krystian Okoniewski (46 Oliwier Sławiński).

Mecze Syrenka Cup 2021 rozgrywane były również w Starogardzie Gdańskim, Elblągu i Ostródzie. W tym ostatnim mieście we wtorek (7 września) o godz. 18 odbędzie się finał Holandia - Anglia.

Syrenka Cup 2021 w Malborku. Reprezentacja Polski po raz trz...

Syrenka Cup 2021. W Malborku reprezentacja Polski U17 rozgro...