Sztangiści Rzemieślnika Malbork rywalizowali w Turnieju Nadziei Olimpijskich

Sztangiści Rzemieślnika Malbork wzięli udział w XVII Turnieju Nadziei Olimpijskich w Gdańsku. Relację z zawodów nadesłał Paweł Sikora, trener Rzemieślnika.

10 maja w Gdańsku odbył się XVII Turniej Nadziei Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów. W zawodach brały udział 52 osoby. Nasz malborski Rzemieślnik reprezentowały 2 zawodniczki i 5 zawodników.
W grupie dziewczyn pięknie się zaprezentowały nasze podopieczne. Paula Pietrzak wygrała w kategorii wagowej do 53 kg uzyskując w rwaniu 28 kg i w podrzucie 36 kg. Łącznie w dwuboju uzyskała 64 kg poprawiając się o 4 kg.
Daria Rudnik również wygrała swoją kat. wag. do 58 kg wyrównując rwanie - 27 kg i bijąc rekord o 2 kg w podrzucie na 42 kg. W dwuboju uzyskała 69 kg.
W grupie chłopców do lat 15 dobrze zaprezentował się Piotr Neumann - 55 kg w rwaniu i 63 kg w podrzucie. Dwubój - 118kg, tylko 2 kg mniej od rekordu życiowego. Był atak w rwaniu na 58 kg lecz nie powiodła się próba. Wynik Piotrka uplasował go na 2 miejscu w kat. do 77kg.
Do lat 17 startowało dwóch zawodników z Malborka. Adrian Ubowski ważący 84 kg wyrwał 102 kg i podrzucił 127 kg i w dwuboju uzyskał 229 kg (275,3 pkt. Sinclaira). Była także nieudana próba pobicia rekordu na ciężarze 131 kg. Adrian uzyskał bardzo dobry wynik jak na swój stan fizyczny po chorobie. Ostatecznie zajął 6 miejsce.
Drugim zawodnikiem startującym w kat. do lat 17 był Karol Smyk ważący 75,5 kg. Wyrwał 68 kg wyrównując rekord i podrzucił 83 kg o 3 kg więcej od swojego rekordu. W dwuboju uzyskał 151 kg (192,3 pkt.). Zajął 14 miejsce. Dobry start Karola.
Również dwóch zawodników brało udział w rywalizacji do lat 20. Karol Klimaszewski ważący 103 kg wyrwał 125 kg i podrzucił 145 kg. Wynik dobry, stabilny, ale ostatnie podejście w podrzucie na 153 kg, które było decydujące o wskoczenie na 5 miejsce, nie powiodło się i Karol został na 8 miejscu w tej grupie wiekowej. Łącznie uzbierał 270 kg (297,1 pkt.).
Adam Czerwiński ważący niespełna 70 kg wyrwał 68 kg i podrzucił 90 kg, co dało mu 158 kg w dwuboju (207 pkt.) Był to nawet niezły start Adama po przerwie w treningach z powodu kontuzji. Zajął 14 miejsce w tej grupie wiekowej.
Zawody stały na wysokim poziomie. Startowało kilku reprezentantów Polski. Występ naszych czołowych zawodników był sprawdzianem przed startem w rozgrywkach drugiej rundy Drużynowych Mistrzostwach Polski II ligi. 24 maja jednym z miejsc rozgrywek II ligi będzie właśnie sala treningowa Rzemieślnika Malbork przy ul. Słowackiego 64.Będą brały udział 4 kluby. Zapraszamy wszystkich sympatyków ciężkiej atletyki do kibicowania naszym malborskim zawodnikom. Wstęp wolny.

Relacja i zdjęcia z zawodów nadesłane przez Pawła Sikorę, trenera Rzemieślnika Malbork