Triathlon. Kolejne zwycięstwo Małgorzaty Szczerbińskiej z MKS Triathlon Malbork

Małgorzata Szczerbińska z MKS Triathlon Malbork na najwyższym stopniu podium
Małgorzata Szczerbińska z MKS Triathlon Malbork na najwyższym stopniu podium Fot. Archiwum prywatne
Małgorzata Szczerbińska, zawodniczka MKS Triathlon Malbork, nadal imponuje formą. Po raz trzeci wygrała zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie ćwierć-ironmana (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu) i tym samym jest bliska zwycięstwa w całym cyklu imprezy.

Małgorzata Szczerbińska wygrała już zawody w Malborku, Szczecinku, a tydzień temu okazała się najlepsza w Radkowie. Jej czas to 2 godziny i 32,43 sekundy. Kolejna z pań na mecie pojawiła się dopiero kwadrans później. Zawodniczka MKS Triathlon zajęła też 18 miejsce w klasyfikacji open, razem z mężczyznami.

Ostatnie zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon odbędą się 27 lipca w Ślesinie. Wcześniej Małgorzata Szczerbińska weźmie udział w maratonie pływackim na dystansie 3 km w Iławie (treningowo) i mistrzostwach Polski na dystansie długim w Mietkowie.

W Radkowie wystartował też Ryszard Huzar z Malborka. Zajął 235 miejsce w klasyfikacji open i 42 w kat. 40-44 lat.

Marcin Waniewski, prezes malborskiego klubu triathlonowego, rywalizował w Mrągowie na dystansie ćwierć-ironmana w zawodach z cyklu Volvo Triathlon Series. Zajął 5 miejsce open i był trzeci w kategorii wiekowej 35-39 lat. W sobotę popłynie treningowo w Iławie na dystansie 1,5 km, a 21 lipca wystartuje w Mikołajkach na kolejnych zawodach Volvo Triathlon Series.