Trójbój. Zawodnicy MAL WOPR zakończyli starty w Pucharze Polski

Alicja Krauze i Dominik Jendruszewski, zawodnicy MAL WOPR, wystartowali w czwartej rundzie Pucharu Polski w trójboju nowoczesnym. Poniżej relacja Iwony Ciecholewskiej, trenerki MAL WOPR.

Dwójka zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR startowała w miniony weekend w kolejnej rundzie Pucharu Polski w trójboju nowoczesnym. Alicja Krauze i Dominik Jendruszewski walczyli o punkty we współzawodnictwie z rywalami z całej Polski tym razem na Mazurach, w gościnnym ośrodku Kalwa w Pasymiu.
Dwudniowe zmagania rozpoczęli od wciąż najsłabszej swojej konkurencji, a mianowicie od strzelania. Tym razem oboje spisali się znacznie lepiej punktowo niż w ostatniej edycji Pucharu Polski, oboje bowiem zajęli 20 lokaty. Warto dodać, że różnice w punktach tarczowych między sklasyfikowanymi zawodnikami były bardzo małe, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie konkurencji.
Niestety, wciąż nie zaleczona kontuzja Alicji dała się we znaki już przy pierwszej serii strzelania.Bolący bark w mało optymistycznym świetle postawił wynik kolejnej konkurencji, czyli pływania na 200m stylem dowolnym. Zadaniem Ali było wyłącznie ukończenie dystansu. Tymczasem nasza zawodniczka wykazała się hartem ducha i ogromną ambicją, i z czasem 2:20,20 zajęła w tej konkurencji doskonałą 3 lokatę.
Dominik popłynął równie dobrze; pierwsze 100 m pokonał w czasie 1,04 min., by ostatecznie dotknąć ściany pływalni po 2:13,70 i zająć 12 miejsce. Do ostatniej konkurencji, czyli biegu na 2000 m oboje przystępowali drugiego dnia zawodów z bardzo dobrych pozycji pościgowych. Zadaniem na biegu było zdobycie jak największej liczby punktów po to, by przesunąć się w klasyfikacji generalnej jak najbardziej w górę. Obojgu udało się to w 100 procentach. Alicja pokazała prawdziwa klasę. W biegu bolący bark nie przeszkadzał, co natychmiast przełożyło się na wynik. Nasza zawodniczka po doskonałym biegu zajęła drugie miejsce, a w całych zawodach ostatecznie uplasowała się na 12 miejscu.
Dominik startując w słabszej serii zajął w niej drugie miejsce, niestety w kolejnej serii jeszcze trzech zawodników uzyskało lepsze czasy, ostatecznie więc konkurencję biegu ukończył na 5 miejscu. W całych zawodach był jedenasty. Z kalkulacji wynika, że jeśli malborscy trójboiści poprawiliby konkurencję strzelania, tak by zajmować 4, 5 miejsce, można liczyć na miejsca medalowe w całych zawodach. Mają więc jeszcze ponad miesiąc wytężonej pracy…
Występem w Pasymiu oboje nasi zawodnicy zakończyli starty w tegorocznych edycjach Pucharu Polski. Już niebawem zostaną podane oficjalne wyniki klasyfikacji po wszystkich rundach. Najlepsi spośród wszystkich startujących trójboistów uzyskają prawo startu w czerwcowych mistrzostwach Polski w trójboju nowoczesnym. Dzięki bardzo dobrej postawie naszych zawodników już dziś możemy jednak być niemal pewni, że koniec czerwca będzie obfitował w wiele emocji związanych ze startem malborskich trójboistów w kolejnych mistrzostwach Polski.