18+

Trwa passa Pomezanii. Malborczycy wygrali z Czarnymi

(RK)
Zwycięstwem zakończyli rundę jesienną piłkarze IV-ligowej Pomezanii Malbork. Pokonali u siebie Czarnych Czarne 1:0.

W 15 kolejce IV ligi malborska Pomezania stanęła przed szansą przedłużenia swojej passy do czterech zwycięstw. Podopieczni trenera Tomasza Mazurka nie zmarnowali okazji w meczu, w którym ich rywalem byli niżej notowani Czarni Czarne. Wynik został ustalony w pierwszej połowie. W 23 minucie bramkę na wagę zwycięstwa zanotował Michał Krawczyk, asystę zaliczył Lucjan Piechota.

Dla malborczyków było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki tej wybornej serii zajmują mocne miejsce w środku tabeli (8 miejsce, 24 pkt) i mają kontakt z czołówką.

Choć runda się skończyła, piłkarze rozegrają tej jesieni awansem jeszcze dwie wiosenne kolejki. Za tydzień Pomezania podejmie ekipę Jantara Ustka, a w ostatnim spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z Wierzycą Pelplin.