Trwa seria Gromu w IV lidze. Nowostawianie wygrali dziesiąty mecz z rzędu

Nowostawski Grom w 12 kolejce IV ligi pokonał na wyjeździe Wikęd Luzino 4:0. W V lidze remis Pomezanii Malbork z Beniaminkiem 03 Starogard Gd. i porażka Błękitnych Stare Pole z Gwiazdą Karsin.

Grom nie zwalnia. To już dziesiąte zwycięstwo z rzędu, odniesione pomimo osłabienia, bo w składzie nowostawskiej drużyny na mecz w Luzinie zabrakło dwóch zawodników - Tomasza Grabowskiego i Roberta Zielińskiego. Obaj są kontuzjowani.

Już w 2 minucie lider z Nowego Stawu pokazał, że interesuje go tylko zwycięstwo. Mateusz Gruszewski w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę do siatki. Kilkanaście minut później pomogło szczęście i błąd bramkarza gospodarzy, który źle obliczył tor lotu piłki po uderzeniu Mateusza Wiśniewskiego z ok. 40 metrów i było 2:0 dla gości.

Nowostawianie poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą rozstrzygnęli losy spotkania. W 30 minucie bramkę głową po rzucie rożnym zdobył Krzysztof Błażek, a w 36 min. z wolnego z ok. 25 metrów trafił Gruszewski. W drugiej połowie kontrolowali sytuację, a w doliczonym czasie gry Mikołaj Jóźwiak, bramkarz Gromu, obronił rzut karny.

Grom: Jóźwiak - Mularczyk, Lepczak, Błażek, Wiśniewski - Wesołowski, Piotrowski, Daukszys, Pianka - Drewek (60 Danielak), Gruszewski.

W V lidze na drogę zwycięstw nie zdołała wrócić malborska Pomezania. Na swoim boisku zremisowała 2:2 (1:2) z sąsiadem w tabeli, tracącym do niej 2 punkty Beniaminkiem Starogard Gdański. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a malborczycy musieli odrabiać straty. Bramki dla Pomezanii zdobyli Piotr Sobieraj (28) i Kamil Dryjas (65).

Drużyna z Malborka nie wykorzystała okazji, by zmniejszyć w tabeli dystans do lidera, Pogoni Prabuty, która przegrała z Żuławami Nowy Dwór Gdański 3:8. Pomezania zajmuje 2 miejsce z 20 pkt na koncie. Trzecie są Żuławy z takim samym dorobkiem. Te drużyny tracą do Pogoni po pięć punktów, ale rozegrały o jedno spotkanie mniej.

Pomezania: Pelcer - Wilk, Jurczyk, Cicherski, Leszczyński - Kobyliński, Dryjas, Gdela (77 Kielar), Migawski (65 Owsianik), Sobieraj - Marendowski (46 Bełz).

Z dołu tabeli nie potrafią wydostać się Błękitni Stare Pole. Do gry wrócili po przerwie spowodowanej pauzą w poprzedniej kolejce i ulegli 1:4 Gwieździe Karsin na wyjeździe. Goście wszystkie bramki stracili przed przerwą w ciągu 15 minut (między 27 a 42 min.), a honorowego gola strzelił Bartosz Kluka w 71 minucie.