Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzynasta pełnia Księżyca 30 grudnia 2020! Co warto teraz zrobić, aby rok 2021 nam sprzyjał?

Maria Zdrojewska
Grudniowa pełnia Księżyca zwyczajowo nazywana jest "Zimowym Księżycem" lub "Księżycem Długich Nocy".  W przeszłości wierzono, że Księżyc w ostatnim miesiącu roku miał mieć w sobie magiczną moc i wpływać na samopoczucie, nastrój i zachowanie ludzi.
Grudniowa pełnia Księżyca zwyczajowo nazywana jest "Zimowym Księżycem" lub "Księżycem Długich Nocy". W przeszłości wierzono, że Księżyc w ostatnim miesiącu roku miał mieć w sobie magiczną moc i wpływać na samopoczucie, nastrój i zachowanie ludzi. Pixabay
Nadchodzi ostatnia w tym dziwnym roku, trzynasta już pełnia Księżyca – 30 grudnia 2020. Tym razem to pełnia Księżyca w Raku, pełnia Zimowego Księżyca. Liczy się branie odpowiedzialności za swoje życie i to właśnie w czasie, gdy tak wiele od nas nie zależy. To sprawi, że w naszym życiu z czasem pojawi się tak potrzebny spokój i poczucie bezpieczeństwa To również czas uwalniania emocji, przede wszystkim tych związanych z poczuciem braku miłości i opieki.

Pełnia Księżyca 30.12.2020

Podczas pełni Zimowego Księżyca satelita znajdzie się w największej odległości od Ziemi. Oznacza to, że będzie wyglądał na znacznie mniejszy niż zazwyczaj podczas pełni. Jednocześnie jednak będzie znajdował się nad horyzontem dłużej niż w innych porach roku.

O TYM PISALIŚMY: Jak koniunkcja Jowisza i Saturna wpłynie na naszą przyszłość?

Jak wykorzystać grudniową pełnię Księżyca?

Księżyc w pełni charakteryzuje się maksymalnym szczytem energii, która rozciąga się na każdy obszar naszego działania. Co możemy zrobić teraz, aby ten szczyt energii dobrze wykorzystać?

  • Możemy posprzątać dom, aby wejść w nowy rok z uporządkowaną przestrzenią. Podczas porządków dobrze się myśli też o porządkach mentalnych.
  • To dobry czas na zadanie sobie ważnego pytania: co chciałabym/ chciałbym osiągnąć w życiu? Zbyt poważnie, jak na czas przeciążonego układu pokarmowego po świętach? Każdy czas jest dobry, aby zadać sobie to pytanie i zacząć działać. W przeciwnym razie spędzimy resztę życia na jedzeniu i oglądaniu seriali w telewizji, a przecież nie o to chodzi.
  • Zaplanujcie sobie kilka zadań na przyszły rok, a jeśli w głębi ducha nie wierzycie w postanowienia noworoczne, rozpocznijcie je właśnie w dzień pełni. Bo dlaczego nie?
  • Wykorzystajcie dobrze media społecznościowe czy swój przeciążony telefon i odezwijcie się do swoich najbliższych i przyjaciół. Dobre słowo, rozmowa na temat spotkania, zwykłe pytanie o samopoczucie. Każdemu dobrze zrobi, gdy poczuje, że o nim dobrze myślicie.
  • Jeśli macie dużo niezałatwionych spraw, z którymi na pewno nie zdążycie do końca roku, spiszcie je wszystkie, bo przecież i tak nie znikną. Czasem przelanie ich na papier da impuls do działania. Niektóre sprawy można załatwić szybciej, niektóre zostaną z nami dłużej. Grunt to stworzyć plan i od czasu do czasu skreślać kolejny punkt na swojej liście.

Zimowy Księżyc w grudniu

Grudniowa pełnia Księżyca zwyczajowo nazywana jest "Zimowym Księżycem" lub "Księżycem Długich Nocy". W przeszłości wierzono, że Księżyc w ostatnim miesiącu roku miał mieć w sobie magiczną moc i wpływać na samopoczucie, nastrój i zachowanie ludzi. Stąd zmęczenie, rozdrażnienie czy bezsenność. Pojęcie "Zimny Księżyc" związany był bezpośrednio z wyjątkowo długimi i ciemnymi nocami i mrozem. Księżyc Długich Nocy ma podwójne znaczenie - zimowe noce są zdecydowanie dłuższe, a dodatkowo Księżyc utrzymuje się ponad horyzontem przez dłuższy niż zwykle czas.
Co miesiąc pełnia ma inną nazwę:
- Styczeń Pełnia Wilczego Księżyca. Inne nazwy tej pełni to Stary i Lodowy Księżyc.
- Luty Pełnia Śnieżnego Księżyca. Inne nazwy zwyczajowe to Burzowa lub Głodna Pełnia Księżyca.
- Marzec Pełnia Robaczego Księżyca. Inne nazwy to Czysta Pełnia, Pełnia Śmierci, Skrzypiąca Pełnia, Klonowa lub Sokowa Pełnia Księżyca.
- Kwiecień Pełnia Różowego Księżyca, Pełnia Kiełkującej Trawy.
- Maj Pełnia Kwiatowego Księżyca. Inne używane nazwy to Pełnia Zajęcza, Mleczna lub Sadzenia Kukurydzy.
- Czerwiec Pełnia Truskawkowego Księżyca. Inne nazwy to „Pełnia Różanego Księżyca” lub Gorąca Pełnia.
- Lipiec Pełnia Koźlego Księżyca. Inne nazwy to Burzowa Pełnia oraz Sienna Pełnia.
- Sierpień Pełnia Księżyca Jesiotrów. Nazywana również Pełnią Zielonej Kukurydzy, Zbożową i Czerwoną.
- Wrzesień Pełnia Księżyca Plonów. Inne nazwy to Kukurydziany lub Jęczmienny Księżyc.
- Październik Pełnia Księżyca Myśliwych. Inne nazwy to Księżyc Podróży i Więdnących lub Obumierających Traw.
- Listopad Pełnia Bobrzego Księżyca. Inna nazwa to Szronowa Pełnia.
- Grudzień Pełnia Zimnego Księżyca. Inne nazwy to Pełnia Księżyca Długich Nocy oraz Dębowa Pełnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trzynasta pełnia Księżyca 30 grudnia 2020! Co warto teraz zrobić, aby rok 2021 nam sprzyjał? - Dziennik Bałtycki

Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto