V liga. Błękitni Stare Pole lepsi od Gwiazdy Karsin

Błękitni Stare Pole pokonali 2:1 Gwiazdę Karsin w 20 kolejce V ligi. To drugie z rzędu i pierwsze na własnym boisku wiosenne zwycięstwo.

Radosław Zielonka dał prowadzenie Błękitnym Stare Pole już w 12 minucie spotkania. Gospodarze utrzymali prowadzenie do 55 minuty meczu i gdy wydawało się, że staropolanie po raz trzeci w rundzie wiosennej podzielą się punktami na własnym boisku z rywalami, gola na 2:1 strzelił Mateusz Jankowski (85 minuta). O dobrej zmianie może mówić trener Tomasz Mazurek, który strzelca drugiej bramki wpuścił na boisko pięć minut wcześniej.

- Cieszy wygrana, bo dużo kibiców już pewnie myślało, że znów skończy się remisem. Najważniejsza jest teraz wygrana i oby tak dalej - mówi Józef Osnowski, wiceprezes Błękitnych Stare Pole.

Błękitni grali w składzie: Treder - Kończyński (85 Majka), Baniewicz (72 Pinkus), Orłowski, Kotowski, Tomczyk (80 Jankowski), Tymiński (65 Wróblewski), Rogowski, Rychlik, Zielonka, Kurek.

W następnej kolejce Błękitni zagrają na wyjeździe z Radunią Stężyca.