V liga. Błękitni Stare Pole nie sprostali Rodłu Kwidzyn

Błękitni Stare Pole przegrali 0:3 (0:1) z Rodłem Kwidzyn w 22 kolejce V ligi. Teraz staropolan czekają w lidze cztery kolejne mecze derbowe.

Błękitni Stare Pole grali w składzie: Malewski - Kotowski, Orłowski, Lepczak, Karlak, Wiercioch, Kurek, Rychlik (80 Burda), Tomczyk, Marszałek (80 P. Richert), Kielar.

Rodło objęło prowadzenie ok. 35 minuty spotkania, a kolejne dwie bramki kwidzynianie zdobyli już w końcówce spotkania - w 83 minucie i w doliczonym czasie gry.

- Porażka z liderem tabeli była wkalkulowana, ale z przebiegu spotkania wynika, że mogliśmy uzyskać lepszy rezultat. Tomczyk miał dwie dobre okazje strzeleckie, ale raz posłał piłkę nad bramką, a drugi raz obok niej. Gdyby strzelił gola wyrównującego w pierwszej połowie, to wynik mógł być inny - mówi Józef Osnowski, wiceprezes Błękitnych Stare Pole.

Teraz Błękitnych Stare Pole czeka prawdziwy maraton derbowy. 9 maja podopieczni trenera Tomasza Wierciocha zmierzą się na wyjeździe z Gromem Nowy Staw, a potem zagrają kolejno z Jurandem Lasowice Wielkie, Deltą Miłoradz i Pomezanią Malbork.