V liga. Błękitni Stare Pole po bardzo dobrym meczu przywieźli trzy punkty z Krojant

23 kolejka V ligi była udana dla Błękitnych Stare Pole. W spotkaniu sąsiadów w tabeli wygrali na wyjeździe z Kornowskimi Szarżą Krojanty 2:1 (1:0).

Błękitni grali w składzie: Klein - Kończyński, Majka, Orłowski, Kotowski - Kurek, Rychlik (77 Jasnoch), Baniewicz, Pinkus, Rogowski - Zielonka.

- Rozegraliśmy chyba jeden z najlepszych meczów w sezonie. Zawodnicy z żelazną konsekwencją zrealizowali założenia, dyscyplina taktyczna była wzorowa. Gospodarze zagrozili nam dopiero w 94 minucie. Jestem zadowolony z każdego zawodnika, za postawę w tym spotkaniu wszystkim należą się gratulacje - mówi Tomasz Mazurek, trener Błękitnych.

A warto jeszcze dodać, że zespół ze Starego Pola z powodu kontuzji i spraw osobistych kilku piłkarzy pojechał do Krojant w 12-osobowym składzie. Prowadzenie Błękitni objęli w 44 minucie po prostopadłym podaniu Przemysława Kurka, dzięki któremu Radosław Zielonka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Szarży i nie zmarnował tej okazji. Wynik podwyższył w 61 minucie z rzutu karnego Maciej Rychlik, ale trener chwali też tutaj Adriana Baniewicza, który zaliczył asystę.

- Adrian zachował się bardzo dobrze, w polu karnym atakowany przez przeciwnika przełożył sobie piłkę na dalszą nogę i został sfaulowany, a sędzia podyktował rzut karny - relacjonuje Tomasz Mazurek.

To było ważne zwycięstwo, bo dzięki niemu Błękitni (9 m., 33 pkt) zbliżyli się tylko na dwa punkty właśnie do Szarży, zajmującej 8 miejsce. W kolejnym meczu drużyna ze Starego Pola podejmie 14 maja o godz. 16 Spartę Kleszczewo.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0