V liga. Błękitni wygrali na trudnym terenie, kolejna porażka Juranda Lasowice Wlk.

W 19 kolejce w drugiej grupie V ligi jedyną drużyną z powiatu malborskiego, która sięgnęła po komplet punktów, byli Błękitni Stare Pole. Pokonali 3:1 na wyjeździe Czarnych Przemysław. Gorzej poszło Jurandowi Lasowice Wielkie.

Jurand Lasowice Wielkie (1 wygrana, 1 remis, 17 porażek) wciąż szuka drugiego zwycięstwa albo przynajmniej drugiego remisu w sezonie. W 19 kolejce nie udało się na swoim boisku z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Goście wygrali zasłużenie, strzelając dwa gole przed przerwą i tyle samo w drugiej połowie.

- Pierwszą bramkę straciliśmy, tak mi się wydaje, ze spalonego. Drugą po błędzie naszego bramkarza, przed którym skozłowała piłka. Po przerwie staraliśmy się ruszyć do przodu i zostaliśmy skarceni - mówi Wojciech Barnat, trener Juranda. - Rywale grali lepiej, muszę przyznać, że to przyzwoity zespół.

Jurand: Przybylski - Borzęcki (85 A. Sobieraj), Jabłoński, Pikała, Brzezicki (70 Mazur) - Cicherski, Barnat, Polus, Szyszka - Szuprytowski, Aftyka.

Błękitni Stare Pole odnieśli cenne zwycięstwo w Przemysławiu, bo pokonali 3:1 bezpośredniego rywala w tabeli i przeskoczyli go w klasyfikacji (zajmują teraz 10 miejsce, 24 pkt). Do przerwy podopieczni trenera Tomasza Mazurka prowadzili 2:0 po dwóch bramkach Michała Tomczyka (10, 40), zdobytych w sytuacjach sam na sam z bramkarzem Czarnych. W drugiej połowie, około 50 minuty, Radosław Zielonka podwyższył po kontrataku.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę (kara po dwóch żółtych kartkach), ale w końcówce udało im wbić gola Błękitnym w zamieszaniu podbramkowym.

- Cieszę się ze zwycięstwa na trudnym terenie, to dobry prognostyk - mówi trener Tomasz Mazurek. - Na kolejny mecz, z Gwiazdą Karsin, będę miał w końcu do dyspozycji wszystkich zawodników. Będzie to więc pozytywny ból głowy przy doborze składu.

Błękitni: Treder - Kończyński, Rychlik, Kotowski, Kurek - Rogowski, Jasnoch, Tomczyk, Jankowski (68 Karlak) - Zielonka (60 Wróblewski), Pinkus (71 Groszkowski).