V liga. Centrum Pelplin - Błękitni Stare Pole 4:1 (2:0)

Błękitni Stare Pole przegrali z Pelplinie 1:4 z Centrum, wiceliderem tabeli V ligi. To już trzecia z rzędu porażka staropolan.

Błękitni grali w składzie: Klein - Wiedeński (65 P. Richert), Lepczak, Wiśniewski (46 Maciej Rychlik), Marcin Rychlik, Karlak (70 W. Richert), Bykowski, Buć, Kurek, Wrona, Zielonka.

Po pierwszej połowie Centrum Pelplin prowadził z Błękitnymi 2:0. Na początku drugiej połowy Radosław Zielonka strzelił głową gola kontaktowego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niestety, podopiecznym trenera Przemysława Marusy nie udało się doprowadzić do remisu. Kolejne dwa gole zdobyli za to gospodarze. Bramka na 4:1 padła w doliczonym czasie gry.

- W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze, nasi pomocnicy i napastnicy mieli mnóstwo dogodnych okazji do strzelenia gola, ale nie trafiali w bramkę lub podawali piłkę bramkarzowi Centrum. To nie był ich dzień - opowiada Józef Osnowski, kierownik Błękitnych Stare Pole. - Gdy zdobyliśmy gola na 2:1, próbowaliśmy zdobyć następną bramkę, ale nie udało się. Graliśmy naprawdę dobrze, ale za ładną grę punktów się nie przyznaje.

Błękitni po 26 meczach V ligi mają na koncie 37 punktów i zajmują 7 miejsce w 16-zespołowej tabeli. W następnej kolejce (31 maja, godz. 16) podejmą na swoim boisku Radunię Stężyca (3 miejsce, 54 pkt.).