V liga. Delta Miłoradz - Grom Nowy Staw 2:3 (1:2)

Grom Nowy Staw pokonał w Miłoradzu Deltę w ostatnich w tym sezonie piątoligowych derbach powiatu malborskiego.

Delta Miłoradz grała w składzie: Krawczyk - Grunau (85 Kędzierski), Figlewski, Woliński, Ulkowski, Kossarzecki, Kownacki (80 Stachecki), Manteufel (70 Zawicki), Kowalczyk, Modrzejewski, Pogorzelski.

Skład Gromu Nowy Staw: Ćwiek - Gładek, Cicherski, Błażek, Błaszczak, Jankowski, Kowalczyk, Potoczek, Miśkiewicz, Grabowski (67 Froncz), Miecznik.

Delta objęła prowadzenie na początku spotkania po strzale z rzutu wolnego Cezarego Kossarzeckiego. Kolejne trzy gole strzelili już nowostawianie. Do remisu doprowadził Tomasz Grabowski (ok. 33 minuty meczu), a prowadzenie dał Gromowi gol Wojciecha Miecznika zdobyty ok. 43 minuty spotkania. Po zmianie stron boiska wynik podwyższył Tomasz Kowalczyk (ok. 79 minuty). Wkrótce Delta za sprawą Kamila Wolińskiego strzeliła gola kontaktowego, ale wynik 3:2 dla Gromu już nie uległ zmianie, mimo że podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego mieli w końcówce spotkania jeszcze kilka sytuacji do zdobycia następnych bramek.

Grom (6 miejsce w tabeli, 38 pkt.) w 23 kolejce V ligi zmierzy się z Chojniczanką II Chojnice (8 miejsce, 33 pkt.). Początek spotkania w sobotę (3 maja) o godz. 11.

Delta (13 miejsce, 21 pkt.) podejmie Pogoń Prabuty (16 miejsce, 11 pkt.). To spotkanie odbędzie się w niedzielę (4 maja), początek o godz. 17.