V liga. Delta Miłoradz - Kornowscy Szarża Krojanty 4:0 (3:0)

Delta Miłoradz pokonała 4:0 drużynę Kornowscy Szarża Krojanty i awansowała na 10 miejsce w 16-zespołowej tabeli V ligi, spychając na 11 lokatę niedzielnego (1 czerwca) rywala.

Delta Miłoradz grała w składzie: Krawczyk - Ulkowski, Jeleń, Woliński, Figlewski (60 Stachecki), Pogorzelski (75 Kędzierski), Modrzejewski, Kowalczyk (70 Zawicki), Jurczyk, Kossarzecki, Kownacki (75 Kozubski).

Mecz Delty z zespołem z Krojant miał duże znaczenie dla sytuacji w tabeli. Obie drużyny wciąż nie są pewne utrzymania w V lidze, dlatego spotkanie należało do pojedynku z gatunku o "6 punktów". Kornowscy Szarża Krojanty mieli na koncie 31 punktów, a Delta 3 pkt. mniej. Podopieczni trenera Sebastiana Cierlickiego musieli ten mecz wygrać i dokonali tego w stosunkowo łatwy sposób. Już po pierwszej połowie Delta prowadziła różnicą trzech goli po dwóch trafieniach Mateusza Kownackiego (8 i 34 minuta) oraz jednym Mateusza Pogorzelskiego (24 minuta).
W 51 minucie meczu ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył Cezary Kossarzecki.

- Drużyna odniosła zasłużone i wysokie zwycięstwo. Obejrzeliśmy taki mecz, jakie chcemy oglądać cały czas - mówi Tadeusz Majewski, prezes Delty Miłoradz. - Zawodnicy rozegrali spokojne i przemyślane spotkanie. Nasz bramkarz wybronił dwie "setki", ale i my mieliśmy więcej okazji, by wygrać mecz większą liczbą bramek.

W następnej kolejce Delta zmierzy się na wyjeździe z Wdą Lipusz, kolejnym zespołem walczącym o utrzymanie w V lidze.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0