V liga. Grom Nowy Staw - Orzeł Subkowy 3:4 (3:3)

Grom Nowy Staw przegrał 3:4 z Orłem Subkowy w 4 kolejce V ligi. Nowostawianie stracili punkty, choć po niecałych 20 minutach prowadzili na własnym boisku 3:1.

Grom Nowy Staw grał w składzie: Rutkowski - Potoczek, Mazurowski, Błażek, Masztaler, Miśkiewicz, Pietrzkiewicz, Wiercioch, Drewek, Miecznik, Grabowski.

Grom Nowy Staw po raz drugi w ciągu trzech dni stracił komplet punktów w meczach, w których prowadził różnicą dwóch goli. 27 sierpnia podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego ulegli Żuławom Nowy Dwór Gdański 2:3. W tym przypadku nowostawianie mieli utrudnione zadanie, by utrzymać prowadzenie 2:0, bowiem od ok. 30 minuty grali w dziesięciu (czerwona kartka dla Tomasza Grabowskiego). To, co się stało jednak w sobotę (30 sierpnia) na boisku w Nowym Stawie, trudniej wytłumaczyć.

Już w 3 minucie spotkania goście objęli prowadzenie, ale cieszyli się nim tylko przez kilka minut. W krótkim odstępie czasu gole dla gospodarzy strzelili Łukasz Mazurowski, Adam Miśkiewicz oraz Tomasz Grabowski i było 3:1 dla Gromu. Niestety, jeszcze przed przerwą Orzeł Subkowy doprowadził do wyrównania, a po zmianie stron boiska goście zdobyli jedynego gola i wygrali 4:3.

- Nikt chyba nie potrafi uwierzyć, co się stało - mówił po meczu Marek Kwiatkowski, trener Gromu Nowy Staw. - Przy stanie 3:1 mieliśmy okazję na podwyższenie rezultatu, ale trudno mieć w tym przypadku pretensje do napastników. Za porażkę odpowiadają dwaj stoperzy. Ich postawa była fatalna, zero komunikacji. Po dwóch ostatnich porażkach jesteśmy rozbici, ale pretensje możemy mieć tylko do siebie. Musimy coś zmienić, bo nie może być tak, że trzy strzelone bramki nie wystarczają nam do zwycięstwa.

W środę (3 września) o godz. 17 Grom Nowy Staw zmierzy się na własnym boisku z Żuławami Nowy Dwór Gdański w drugiej rundzie Pucharu Polski. W tym spotkaniu mają zagrać przede wszystkim zawodnicy, którzy do tej pory nie grali wiele w lidze.

W następnej kolejce V ligi (6 września) Grom zagra na wyjeździe z Kornowskimi Szarżą Krojanty.