V liga. Grom Nowy Staw - Sokół Zblewo 3:1 (2:0)

Grom Nowy Staw pokonał 3:1 Sokoła Zblewo w 25 kolejce V ligi. Nowostawianie utrzymują piąte miejsce w tabeli, ale mają spore szanse na zakończenie rozgrywek nawet na trzecim stopniu podium.

Grom Nowy Staw grał w składzie: Ćwiek - Golicki, Gładek, Błażek, Sierac, Błaszczak, Potoczek, Miśkiewicz, Kowalczyk, Grabowski, Sadłocha (Froncz).

Podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego prowadzili z Sokołem Zblewo 3:0 po golach Macieja Błaszczaka (27 minuta), Tomasza Kowalczyka (45) i Krzysztofa Błażka (56). Goście zdobyli bramkę honorową na 20 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

- Wygraliśmy stosunkowo gładko. Stwarzamy sobie dużo sytuacji strzeleckich, ale nie wykorzystujemy ich. Najważniejsze są jednak kolejne trzy punkty - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu Nowy Staw.

Grom zajmuje cały czas 5 miejsce w tabeli z 47 punktami na koncie, od 3 lokaty dzielą go tylko 4 punkty (Radunia Stężyca zajmująca 3 miejsce ma jeden zaległy mecz). Nowostawianie rozegrają jeszcze pięć ligowych spotkań, więc mają wciąż szanse na zajęcie trzeciego stopnia podium na koniec rozgrywek.

W najbliższej kolejce Grom Nowy Staw zagra na wyjeździe z zespołem Kornowscy Szarża Krojanty.