V liga. Jeden punkt malborskiej Pomezanii na inaugurację sezonu. Remis z Madami Ostaszewo

Mady Ostaszewo okazały się trudnym przeciwnikiem dla będącej w przebudowie drużyny Pomezanii Malbork. Na inaugurację nowego sezonu malborczycy zremisowali na wyjeździe 1:1.

Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Malborczycy objęli prowadzenie po akcji Tomasza Owsianika i Bartosza Drewka. Pierwszy dośrodkował, drugi głową pokonał bramkarza gospodarzy. Około 10 minut później beniaminek wyrównał. Gol padł po stracie w środku boiska i strzale w długi róg.

- Mady okazały się bardzo trudnym rywalem. W pierwszej połowie gospodarze zagrali bardzo agresywnie, a my wyszliśmy zbyt bojaźliwie. Po przerwie gra wyglądała już lepiej na naszą korzyść, mieliśmy przewagę - mówi Andrzej Tołstik, trener Pomezanii.

Ale już nie wyniknął z niej żaden efekt bramkowy. Wyjazdowe spotkanie w Ostaszewie dla dwóch zawodników było ligowym debiutem w barwach malborskiej drużyny. Marlon Escobar to Amerykanin gwatemalskiego pochodzenia, który do Polski przyjechał z Niemiec i zamieszkał w Malborku. Grzegorz Łazarczyk trafił do Pomezanii z Pogoni Prabuty.

Z kolei w kadrze Mad znajdują się piłkarze, którzy w przeszłości grali w Pomezanii i Gromie Nowy Staw: Adam Cicherski, Maciej Golicki, Kamil Jabłoński, Paweł Majka, Mariusz Borowiecki, Szymon Jagodziński, Michał Kośnikowski, Bartosz Wojtysiak, Bartosz Wacławski.

Pomezania: Pelcer - Kobyliński (65 Korynt), Jeleń, Jurczyk, Owsianik - Escobar, Łazarczyk, Gdela (60 Grędzicki), R. Galeniewski (46 Sobczyński), Dryjas - Drewek.

W II kolejce malborczycy podejmą w niedzielę (18 sierpnia) kolejnego beniaminka, Victorię Kaliska. Początek o godz. 14.