V liga. Kolejne zwycięstwo Gromu. Nowostawianie liderami tabeli

Grom Nowy Staw pokonał 3:0 Chojniczankę II Chojnice w 13 kolejce V ligi. To juz jedenasta wygrana nowostawian w sezonie 2015/2016.

Grom Nowy Staw grał w składzie: Wojtkiewicz - Potoczek, Kaszubowski, Błażek, Golicki, Wesołowski, Miśkiewicz (60 Mazurowski), Borowiecki, Masztaler, Drewek, Miecznik.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 65 minucie po rzucie karnym wynik otworzył Bartosz Drewek. Osiem minut później podwyższył go Wojciech Miecznik. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry swoją drugą bramkę, również z karnego, strzelił Bartosz Drewek.

Mecz z powodu remontu boiska w Nowym Stawie odbył się na stadionie w Malborku.
- Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Zagraliśmy z drużyną mającą w składzie dobrych, wybieganych zawodników. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy swoich okazji, ale po strzeleniu gola z rzutu karnego worek z bramkami się otworzył. Cieszy kolejne zwycięstwo i brak straconych goli - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu Nowy Staw.

Nowostawianie po tym zwycięstwie awansowali na fotel lidera tabeli V ligi. Stało się tak w wyniku remisu 2:2 Pomezanii Malbork z Błękitnymi Stare Pole.

W przyszłym tygodniu Grom rozegra dwa ostatnie mecze w rundzie jesiennej V ligi. W środę (11 listopada) zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Korzeniewo, a w sobotę (14 listopada) na stadionie w Malborku zagra z Gwiazdą Karsin.