V liga. Pewne zwycięstwo Pomezanii Malbork z rezerwami Powiśla [ZDJĘCIA]

W 20 kolejce V ligi malborska Pomezania pokonała w sobotę (13 kwietnia) na swoim boisku 4:0 (2:0) z Powiślem II Dzierzgoń. Kolejny mecz już w najbliższą środę, w Starogardzie Gdańskim.

Bramki: Kamil Dryjas (15, 58), Robert Gdela (45), Wojciech Szoska (50).
Pomezania: Pelcer (58 O. Galeniewski) - Owsianik, Skalski, Kielar, Koller (65 Dyl) - Sobieraj, Wujecki (58 Jurczyk), Sroka, Gdela (58 R. Galeniewski), Dryjas - Szoska.

Trzy punkty zdobyte przez gospodarzy zgodnie z planem, chociaż w pierwszej połowie przeciwnicy stawiali zacięty opór. Po przerwie już wyraźnie opadli z sił. Malborczycy prowadzenie objęli w 15 minucie po składnej akcji. Mateusz Sroka sprzed "szesnastki" zagrał na lewo w pole karne do Roberta Gdeli, ten głową posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, Piotr Sobieraj przeszył stopą powietrze, ale w pobliżu był Kamil Dryjas i mocnym strzałem zdobył bramkę.

W 45 minucie gościom nie wyszła pułapka ofsajdowa, Gdela znalazł się przed bramkarzem i nie zmarnował takiej okazji - gol do szatni i 2:0. Wynik spotkania został ustalony w ciągu kwadransa po przerwie. Wojciech Szoska w polu karnym dostał podanie z prawej strony od Dryjasa i płaskim uderzeniem od słupka podwyższył wynik na 3:0. Osiem minut później Dryjas do końca powalczył o piłkę odbitą przez bramkarza i wpakował ją do pustej bramki.

Trener Michał Anslik szybko zrobił cztery zmiany. Oszczędzanie zawodników ma sens, bo już w środę Pomezania zagra na wyjeździe z Beniaminkiem Starogard Gdański w kolejnym meczu ligowym. Najbliższy rywal przegrał w 20 kolejce aż 0:9 z Gwiazdą Karsin, do której malborczycy tracą wciąż jeden punkt.

Najbliższe spotkanie na swoim boisku Pomezania rozegra 24 kwietnia i będzie to pojedynek regionalnego Pucharu Polski z Gryfem Słupsk.