V liga. Piaski Wąglikowice - Grom Nowy Staw 2:4 (2:2)

Grom Nowy Staw pokonał na wyjeździe 4:2 Piaski Wąglikowice w 12 kolejce V ligi. Obie drużyny kończyły mecz w dziesięciu.

Grom Nowy Staw zagrał w składzie: Rutkowski - Łapiński, Potoczek, Błażek, Golicki, Grabowski, Mazurowski, Drewek, Strach, Wiercioch, Miecznik.

Aż sześć goli obejrzeli kibice w Wąglikowicach. Grom Nowy Staw objął prowadzenie ok. 20 minuty po golu Tomasza Grabowskiego. Gospodarze najpierw zdołali doprowadzić do remisu, a potem to oni cieszyli się z prowadzenia. Wynik 2:1 utrzymał się do 43 minuty, gdy sędzia za faul w polu karnym podyktował jedenastkę dla Gromu i jednocześnie pokazał czerwoną kartkę faulującemu zawodnikowi Piasków. Rzut karny wykorzystał Tomasz Grabowski i na przerwę zawodnicy zeszli z boiska przy wyniku 2:2.

Na początku drugiej połowy sytuacja kadrowa się wyrównała, bo Tomasz Wiercioch za uderzenie przeciwnika zobaczył czerwony kartonik i musiał zejść z boiska. Na dobrze przygotowanej murawie zrobiło się więcej miejsca, co lepiej wykorzystali podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego. W końcówce spotkania dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Martin Strach i to Grom zapisze sobie na konto komplet punktów.

- To był trudny mecz. Przyjechaliśmy do drużyny, z którą ciężko się gra, choć jej dorobek punktowy może o tym nie świadczyć. Każde wyjazdowe zwycięstwo w tej lidze jest powodem do zadowolenia, zwłaszcza że do dyspozycji nie miałem wszystkich zawodników - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu.

W następnej kolejce (8 listopada) Grom podejmie Czarnych Przemysław.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0