V liga. Pomezania Malbork - Czarni Przemysław 7:1 (6:0)

W 7 kolejce meczów w drugiej grupie V ligi malborska Pomezania rozgromiła u siebie Czarnych Przemysław. Łupem bramkowym podzielili się Piotr Sobieraj, który ustrzelił hat-tricka, oraz Kamil Dryjas i Łukasz Konwa. Honorową bramkę dla gości zdobył Michał Jakubowski.

Gospodarze od początku przyparli rywali do muru, a strzelając cztery gole w niespełna 10 minut, odebrali im chęci do gry. Cały mecz przebiegał pod całkowite dyktando malborczyków. Po pierwszej połowie, mając sytuację zupełnie pod kontrolą, trener Przemysław Marusa dokonał od razu trzech zmian w składzie. Po przerwie Pomezania stworzyła mniej okazji bramkowych - wykorzystała jedną, a Czarnym udało się uzyskać honorowe trafienie.

1:0 (2 min)- Kamil Dryjas strzela po dośrodkowaniu Piotra Sobieraja z lewej strony, a piłka po rykoszecie wpada do siatki.
2:0 (5 min) - Piotr Sobieraj. Akcję rozpoczyna Robert Gdela, wypuszczając po prawej stronie w "uliczkę" Dryjasa - dośrodkowanie do Sobieraja i strzał z bliskiej odległości.
3:0 (8 min) - Łukasz Konwa pokonuje bramkarza w sytuacji sam na sam. Asysta Marcina Rychlika, który zagrał za plecy obrońców.
4:0 (9 min) - Sobieraj znów wykańcza dośrodkowanie Dryjasa.
5:0 (20 min) - Tym razem Dryjas zamienia na gola wrzutkę Sobieraja, ale cała akcja zaczęła się od prostopadłego podania Rychlika do Sobieraja.
6:0 (27 min) - Sobieraj z bliskiej odległości kieruje piłkę głową do bramki po dośrodkowaniu Piotra Wilka z rzutu wolnego.
7:0 (62 min) - Konwa wykorzystuje crossowe podanie Artura Galeniewskiego za plecy obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela z ok. 11 m po długim rogu.
7:1 (80 min) - Michał Jakubowski bardzo ładnie strzela z rzutu wolnego z ok. 18 m. Uderza nad murem przy samym słupku.

Grali w składach

Pomezania: Skopiak - Wilk, Cicherski (46 Ratajczyk), Jabłoński, Jurczyk - Sobieraj (46 A. Galeniewski), Wojtysiak (70 Szostek), Rychlik, Gdela, Dryjas (46 Śliwka) - Konwa.
Czarni: Dratwa - Kowalski (80 Mierzwa), Kuśnierek (60 Bukowski), Ł. Popielarz, Piechnik - Dywicki, Mallek, Fortas, Grot - Jakubowski, T. Popielarz.