V liga. Pomezania Malbork nadal tylko wygrywa. W 12 kolejce była lepsza od Orła Subkowy

W 12 kolejce w drugiej grupie V ligi Pomezania Malbork już w piątkowy wieczór (22 października) rozegrała swój mecz. Drużyna trenera Pawła Budziwojskiego pokonała 3:0 (1:0) Orła Subkowy. Było to dwunaste zwycięstwo malborczyków w tym sezonie.

Trzeba oddać drużynie z Subków, że przez około pół godziny potrafiła napędzić strachu gospodarzom. Goście jakby lepiej czuli się na mokrej murawie i w strugach deszczu. Najlepszą okazję stworzyli już w kilka minut po rozpoczęciu meczu, ale na szczęście dla Pomezanii płaski strzał udało się przyblokować. Później w pierwszej połowie jeszcze pięciokrotnie groźnie uderzali na bramkę Dawida Pelcera.

Po półgodzinie do głosu zaczął dochodzić lider. Groźny strzał Marlona Escobara z trudem obronił bramkarz Orła. Po akcji Piotra Sobieraja lewym skrzydłem i płaskim dośrodkowaniu w pole karne Karol Styś wślizgiem zaatakował piłkę, ale nie udało się skierować jej do bramki.
Wreszcie w 36 minucie Pomezania objęła prowadzenie. Sobieraj z lewej strony pola karnego strzelił w bramkarza. Odbita piłka trafiła do Mateusza Sroki, który z kilku metrów wykorzystał tak dogodną okazję.

W drugiej połowie przewaga malborczyków już nie podlegała dyskusji, a przyczynił się też do tego szybko strzelony drugi gol. W 49 minucie po wrzutce z rzutu rożnego Tomasz Jeleń na raty trafił z kilku metrów. Gospodarze kontrolowali sytuację, jednocześnie wypracowując sobie jeszcze kilka okazji bramkowych. Dwie stuprocentowe szanse - sytuacje sam na sam z bramkarzem - zmarnowali Konrad Nędza i Styś. Już w doliczonym czasie gry Pomezania ustaliła wynik na 3:0. Karol Styś po dośrodkowaniu Tomasza Owsianika wreszcie mógł się cieszyć z bramki. Zdobył ją głową i było to już jego dwudzieste trafienie w tym sezonie.

Pomezania Malbork - Orzeł Subkowy 3:0 (1:0)

• 1:0 Mateusz Sroka (36)
  • 2:0 Tomasz Jeleń (49)
  • 3:0 Karol Styś (90+1)

Pomezania: Pelcer - Bochyński (82 Owsianik), Skalski, Jeleń, Marszałek - Sobieraj (80 Włoch), Sroka (64 Daukszys), Ziemak, Latkiewicz (58 Nędza), Escobar (55 Dryjas) - Styś.

Malborczycy z kompletem 36 punktów i bilansem bramek 46-3 prowadzą w tabeli drugiej grupy V ligi. W następnej kolejce jadą do Meteora Pinczyn. Kolejne spotkanie u siebie rozegrają 6 listopada o godz. 18 z Żuławami Nowy Dwór Gdański.