V liga. Pomezania Malbork pokonała Powiśle II Dzierzgoń po dwóch bramkach Marlona [ZDJĘCIA]

Piąte zwycięstwo w sezonie odniosła malborska Pomezania. W sobotę (28 września), w 8 kolejce V ligi, wygrała 2:1 (1:0) na swoim boisku z Powiślem II Dzierzgoń.

Długo żadna z drużyn nie potrafiła wykreować okazji bramkowej, ale w 40 minucie gol wreszcie padł. Bartosz Drewek uderzył mocno sprzed pola karnego, a odbitą przez bramkarza piłkę głową do siatki skierował Marlon Escobar. To było jego piąte trafienie w tym sezonie, ale jak się później okazało, na tym nie poprzestał. Już minutę później po jego strzale gości uratowała poprzeczka.

W drugiej połowie początkowo lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, stwarzając spore zagrożenie po dośrodkowaniach ze skrzydeł i rzutów rożnych. Później gra się wyrównała. Ze strony malborskiej największe zagrożenie stwarzał uderzeniami sprzed pola karnego Drewek. Ale wynik podwyższył Marlon w 83 minucie. Ze środka boiska piłkę na lewe skrzydło przerzucił Robert Gdela, a Gwatemalczyk mieszkający od niedawna w Malborku z rogu pola karnego strzelił nad bramkarzem przy dalszym słupku.

Dwie minuty później goście zdobyli bramkę kontaktową. Krzysztof Wierzba z 5 metrów trafił po długim rogu.

Pomezania Malbork - Powiśle II Dzierzgoń 2:1 (1:0)

Bramki: Marlon Orlando Escobar (40, 83) - Krzysztof Wierzba (85)

Pomezania: Pelcer - Leszczyński, Jeleń, Grędzicki, Owsianik - Dryjas, Łazarczyk, R. Galeniewski (63 Jurczyk), Korynt (78 Gdela) - Drewek, Escobar

Powiśle II: Kowalski - Wiśniewski, Saczuk, Ciesielski, Laskowski - Domagała (70 Machiński), Mróz, Sambor (80 Karlak), Kesler - Zygowski, Wierzba

Malborczycy (17 pkt) zajmują 3 miejsce w drugiej grupie V ligi ze stratą czterech punktów do Sokoła Zblewo i Chojniczanki II Chojnice. W 9 kolejce zagrają na wyjeździe z Tęczą Brusy.