V liga. Pomezania Malbork pożegnała trenera zwycięstwem z rezerwami Chojniczanki

Drużyny V ligi kończą sezon w sobotę, ale malborska Pomezania swój ostatni mecz rozegrała już w piątek (22 czerwca), pokonując 2:1 rezerwy Chojniczanki Chojnice.

Przed meczem zarząd Pomezanii podziękował za dwa lata pracy trenerowi Sebastianowi Ratajczykowi, dla którego był to ostatni mecz w roli szkoleniowca drużyny seniorów. Okres przygotowawczy do kolejnej edycji rozgrywek malborska drużyna rozpocznie z Michałem Anslikiem.

W bezbramkowej pierwszej połowie meczu z Chojniczanką II bliżej zdobycia bramki byli gospodarze, m.in. Maciej Bełz uderzył płasko zza pola karnego, ale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Właśnie Bełz dał Pomezanii prowadzenie krótko po przerwie (48 minuta). Goście wyrównali w 81 minucie. Gdy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami, tuż przed końcem spotkania drugiego gola strzelił Maciej Bełz.

Tym zwycięstwem Pomezania zapewniła sobie 2 miejsce na koniec sezonu w drugiej grupie V ligi. Wygrała 18 meczów, 5 zremisowała i 5 przegrała, co dało 59 pkt przy bilansie bramkowym 75-25.

Pomezania: Pelcer - Wilk, Jeleń, Kielar, Dyl (46 Owsianik) - A. Galeniewski (46 Korynt), Dryjas, M. Jurczyk, Włodarczyk (58 Gdela) - Bełz, Drewek (58 Migawski).

Zobacz: Strefa kibica MŚ 2018 w Malborku