V liga. Pomezania Malbork rozgromiła Czarnych Przemysław przy sztucznych światłach

Już w środowy wieczór (9 października) malborska Pomezania rozegrała awansem mecz 10 kolejki V ligi z Czarnymi Przemysław. Gospodarze rozgromili ostatnią drużyną tabeli 9:3.

Jak informuje klub z Malborka, spotkanie zostało przyśpieszone na prośbę przeciwnika. Czarni, którzy w tym sezonie spisują się zdecydowanie gorzej niż w poprzednich latach, nie mieli większych szans w starciu z Pomezanią. Do przerwy gospodarze prowadzili 4:0. W drugiej połowie podwyższyli na 5:0, wtedy goście zdobyli pierwszą bramkę. Potem wynik układał się następująco: 6:1, 6:2, 7:2, 8:2, 8:3 i 9:3.

- Mecz bez historii. Cieszą trzy punkty, debiut i bramka Konrada Nędzy i debiutancka bramka Mateusza Latkiewicza. Teraz poprzeczka będzie wyżej. Już skupiamy się na meczu z Chojniczanką II Chojnice - mówi Andrzej Tołstik, trener Pomezanii.

W meczu z Czarnymi po trzy bramki dla malborczyków zdobyli Marlon Escobar Orlando i Bartosz Drewek, dwaj najskuteczniejsi zawodnicy Pomezanii, którzy po dziesięciu spotkaniach mają na koncie odpowiednio 11 i 9 goli. Po jednej bramce dołożyli Kamil Dryjas oraz dwóch 15-latków - Mateusz Latkiewicz i Konrad Nędza, który w drugiej połowie zadebiutował w drużynie seniorów.

Pomezania: O. Galeniewski - Kobyliński, Łazarczyk, Jurczyk, Sobczyński (46 Nędza) - Dryjas (65 Korynt), Leszczyński, Latkiewicz (65 R. Galeniewski), Marendowski (46 Gdela) - Drewek, Escobar.

Następne spotkanie malborska drużyna rozegra 20 października w Chojnicach.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0